Mars Oğlak Burcunda

mars-capricorn-380x235-300x185

17 Kasım 2012 Cumartesi UK saatİyle sabah 3’de, Mars Oğlak burcuna giriş yaptı. 26 Aralığa kadar da Oğlak  burcunda kalacak .

Savaşın, zaferin, gücün, kuvvetin sahibi olan Mars, gururlandığı şeref duyduğu bir mevkide. Mars’ın  bu konumu, değişimin, dönüşümün, iki büyük gücü olan Pluton ve Uranüs karesini 26 Aralığa kadar tetikleycek . Mars deyince, aklımıza cesaret, güç, kuvvet, mücadele ve atılım gelir.

Atılım yapmak cesareti, acılara karşı dayanma gücü, zorluklarla mücadele etmek, savaşçı Mars’ın insanlara verdiği güç enerjileridir. Mars enerjisi ile insanlar daha güçlü, daha iradeli ve daha cesur olurlar. Marsın verdiği güç enerjisiyle, insanlar zorluklarla korkusuzca çarpışırlar.  Savaş gezegeninin disiplinin, iradenin, tecrübenin burcuna giriş yapmasıyla, sorumlulukları, kazanma isteğini ve yükselme hırsını da beraberinde getirdi.

Marsın Oğlak burcuna girmesi ile insanlar, mücadele ederek kazandıkları ile gurur duyacaklar. Zorluklarla sahip olduklarının kıymetini bilecekler. Mesleki kıskançlıklar, insanları başarıya götürecek.

Rekabet duygusu artacak. Mücadele ile gelen galibiyet, zaferin gururunu tattıracak. Kavga ile, mücadele ile sahip olunanların kıymeti artacak.

Iradenin gücü, maddi, manevi kötü alışkanlıkları yenmek için, insanlara güç verecek.

Marsın Oğlak burcuna girmesi ile, insanlar daha korkusuz ve daha cesur olacaklar. Insanlar yükselmek, makam sahibi olmak, kariyerlerinde iyi bir mevkiye gelmek için, hırslı, tutkulu ve mücadeleci olacaklardır.

Mars Oğlak burcunda yüceldiği için, temsil etdiği konular güçlenir ve kalıcı olur. Marsın, Uranüs ve Pluto karesini tetiklemesi, politıkacılar arasında, güç kavgalarını daha çok artırabilir. Darbe girişimleri olabilır. Kundaklama olayları artabilir, sabotajlar, yangınlar, halkı tedirgin edebilir.

Hükümet görevlileri ve ünlü insanlara komplo kurulabilir, düşmanlıklar artabilir.

 

© Şifa Avcın, Conisborough, Catford, Londra

Sosyal Medya Paylaşım Alanı