Şifa Avcın Biyografi

Şifa ACVIN, Sifa Avcin

Şifa AVCIN Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa’da doğdu. Liman kenti olan Mağusa’da büyüdü. 1992 yılına kadar Gazimağusa’da yaşadı, bu nedenle 1992 senesini ihtiyaç duyduğu bir metamorfoz olarak görüyor. Astrolojinin ne olduğunu bilmeden bu ilim dalına âşık oldu. Çocukluk yaşlarında; Gökyüzünden, Yıldızlardan ve Ay’dan çok etkiliyordu. Geceleri gökyüzüne bakarak, nice sorularına cevap arardı:

Yukarda neler var, yıldızlarda yaşayan var mı?

Bir yıldız kaydığında gerçekten biri mi ölüyordu?

Gökyüzü ona çok esrarengiz geliyordu, yıldızlardan etkileniyordu. Kuranı Kerimde, Yıldızlarla ilgili ayetleri okurdu.

Sirius yıldızı, Kuran’daki adı Şira yıldızı olarak geçer. Necm süresinde geçiyor. Saffat süresi, Burç suresi, Şems, Kamer ve Tarık süresi… Bu ayetler çok ilgisini çekiyordu.

1982 yılında kız kardeşiyle birlikte Türkiye’den bir astroloji kitabı getirtiyor. Bu kitap Astroloji hayatında bir dönüm noktası olduğunu söylüyor. Sevdiği, aşık olduğu bu ilim dalının Astroloji olduğunu öğrendi. O zaman yıldızları, dereceleri, pozisyon, transit, kavuşumun ne olduğunu bilmiyordu. Deniz yolundan bir Astroloji kitabı getirtmekle hayatı değişti. Okudu, çalıştı, araştırdı, yazdı, daha başka kitaplarda getirtti. Getirttiği kitaplar arasında Arapça ve İngilizce ’den çeviri kitaplar da oldukça fazlaydı. Astroloji ile ilgili eski devirlere ait kitapları ve yeni kitapları okumak ve incelemekle yetinmedi. Astroloji ilminin doğduğu yerlerin tarihini de öğrendi. Astrolojinin, pozitif bilimlerle kucak kucağa yaşadığı asırları anlatan eline geçen bütün eserleri, okudu inceledi. Doğal olarak, ilk mesleği olan kuaförlüğü erteledi. Kendini bu ilmi çalışmaya ve öğrenmeye adadı. 1990, yılında, yavaş yavaş yıldız haritaları çıkarıp yorumlamaya başladı. Tahminlerin doğruluğunun yarattığı o ilk heyecanlarını unutamaz. Kendisine yardım edecek birini bulamadığından; kendi kendinin öğretmeni olmuştu. Öğrenmesi gereken çok fazla materyal vardı, ama elimden bir şey gelmiyordu. Kendini karanlıkta kalmış ve yalnız hissediyordu. Biliyordu ki çok küçük bir ışık ona yol göstermeye yetecekti. Işığının öğretmeni olacağını biliyor ve aslında her adımımda kendisine yol gösterecek olan öğretmenini arıyordu.

Sene 2009 Haziran, Astroloji öğretmeni Kim Farley’le tanışıyor. Bu tanışma hayatının şanslı bir dönüm noktası oluyor. Sevgili Kim Farley, değerli öğretmeni, bıkmadan, usanmadan, ona eksiklerini öğretiyor. Onunla öyle bir noktaya geliyor ki, etrafı aydınlık ve o artık ne yapacağını biliyor.

Doğanın bize sunduklarını sağlık ve güzellik reçeteleri olarak sunabilmek adına çeşitli mesleki eğitimlere katıldı. Buna bağlı olarak doğal maddelerden oluşan çeşitli kozmetik ürünlerini özel olarak, yaş sınırlarına uygun hazırlıyor. Parfümler, yüz maskeleri, gençlik kremleri ve daha nice ürünü, doğanın bize sunduklarının yardımıyla hazırlıyor. Kitabında; burçlara ve gezegenlere göre, parfüm, bitkisel kozmetik ve sağlık reçetelerini anlattı. Burçların etkisindeki ve gezegenlerin etkilediği insanların bedensel ve ruhsal durumlarından bahsederek, bu kişileri tedavi edecek bitkisel tarifler sundu.

Şu anda, sabit yıldızların insanları etkileyen manevi güçleriyle ilgili bir araştırma yapmaktadır. Günümüzde kullanılmayan, unutulan çok eski bir sistemi kendi keşfettiği tekniklerle değerlendirecek, bir çalışma içindedir.

Herkes yeteneğiyle doğar, yeteneğinin peşine düşen başarıyı yakalar… Diye bir sözü vardır.

Küçük yaşlardayken müzik yeteneğini fark etti. Birçok müzik aletini hiç bir eğitim almadan küçük yaşlardan beridir kullanabiliyor.

Gökyüzü ve yıldızlara duyduğu aşkın, aileden geldiğini düşünüyor. Amcası kişisel yıldız haritalarına bakarak bazı hastalıkları tedavi ediyordu. İsmini taşıdığı büyük halası, Kıbrıs’ın en ünlü müneccimiydi. Baba tarafından akrabaları bitkilerden ilaç yapıp hastalıkları tedavi ediyorlardı. Bu bilgilerin onlardan kendisine geldiğini düşünüyor.

BAŞARILAR:

 1. Kıbrıs’ın saygın kuaför ustalarından Hatice Tünay İrfanoğlu okulundan 16 yaşında ilk diplomasını aldı. Bu diploma ile çok genç yaşta, “ustalık” konumuna hak kazandı. Mezun olan en genç öğrencilerinden biriydi. 16 yaşındayken kendi adına ilk iş yerini açtı.
 2. 17 Temmuz 2001’de Wella London’dan saç üstüne alınmış 2 başarı belgesi.
 3. 1997 ve 2002’de Lewisham College London’dan alınmış 1 I.T diğeri İngiliz’ce üstüne alınmış 2 farklı başarı belgesi.
 4. 2001, 2006, 2007 ve 2008’de Lewisham College London’dan alınmış 4 farklı sertifika. ( N.O.C.N)
 5. Certificate in Micro Ring Hair extension 2008 Certificate in Herbal Medicine
 6. 2006-2007 2010 London College Astrology Certificate

BAŞARI BELGELERI:

 1. 1998 Doroty Jones tarafından verilen üstün başarı belgesi.
 2. 1998 College of London ( HRH The Duke of Kent) tarafından verilen başarı belgesi.

 BULUŞLAR:

 1. Nisan 2010’da, yeni bir parfüm keşfetti. Tahıl ürünleri, bitki sütleri ve kokulu çiçeklerden yapılan, parfüm, nemlendirici ve besleyici bir arada.
 2. Haziran 2010, tamamen kuru yiyeceklerden elde edilen, özellikle güneş lekelerini çıkarıcı krem.
 3. Haziran 2010, limongil kabukları ve soyadan elde edilen sıvılarla cildi geren krem.
 4. Temmuz 2010, özel bir ağacın sıvısı, tahıl ürünleri ve uzak doğu meyve çekirdeklerinden çıkan özle, bitki sütleriyle hazırlanan ve yaşlılığı geciktiren gece kremi.
 • 7/ 8/ 2012 yılında Türkiye Astroloji Akademisinden, Harita Yorumlama sanatında en yüksek notu aldı.
 • Klasik öğretiler başta olmak üzere, Ezoterik ve Modern teknikleri doğrulukla uygulamış, ileri seviye projesini başarıyla bitirmiş ve 7 Ağustos 2012 de, Türkiye Astroloji Akademisinde, ustalık belgesini, serftikasını ve Diplomasını almaya hak kazanmıştır.
 • Şifa Avcın halka yönelik seminerler vermektedir.
 • Londra Türk radyosun ’da her Çarşamba Astroloji programı hazırlayıp sunmaktadır.
 • Kıbrıs gazetesinin, Ada basının, UK magazinin, Açık Gazetenin ve Diyalog Gazetesinin Astroloji yazarıdır.
 • The Astrological Lodge of London’ nun yayınladığı Astroloji dergisi Astrology Quarterly’de yazıları yayınlanmaktadır.
 • Astrolog Gill Dorren, 12 /5/ 2014 tarihinde The Astrological of London’ da düzenlenen, imza töreni ve seminer programının açılışında, Şifa Avcın’ı anlattı.
 • Şifa Avcın hakkında katılımcıları, yukarda yazılı olan bilgilerle bilgilendirdi.
 • 12/05/2014 The Astrological Lodge of London. Astrological Secrets of the Decans’s book signing on 12/05/2014 8:30 The Astrological Lodge of London
Sosyal Medya Paylaşım Alanı