Burçlar ve element gurublarına göre Güneş tutulmaları.

burclar_element_gunes_tutulmasi

Burçlar ve Element Guruplarına  Göre Güneş  Tutulmaları

Güneş tutulmaları; doğal afetlere neden olduğu gibi savaşlara, beklenmeyen felaketlere, kuraklığa, yangınlara ve liderlerin ölümüne de neden olabilir. Güneş tutulmasını önceden hisseden hayvanlar, stresli ve huzursuz olurlar. Bu huzursuzluk insanlara ve bütün canlılara yansıyabilir.

Ateş gurubu burçlarında gerçekleşen Güneş tutulması; savaşlara, yangınlara, kazalara ve sıcaktan gelen hastalıklara neden olabilir.

Tutulma, Aslan burcunda gerçekleşmişse; isyanlara ve  ayaklanmalara neden olabilir. Aslan burcunda gerçekleşen Güneş tutulmaları;  tanınmış kişilerin  ve liderlerin kaybına işaret edebilir.

Tutulma, Yay burcunda gerçekleşmişse; tanınmış alimlerin ölümüne, din adamlarına yapılan haksızlıklara ve iftiralara, kutsal yerlerin zarar görmesine, büyük baş hayvanların hastalanmasına ve hayvanlardan gelen hastalıklara sebep olabilir.

Toprak grubu burçlarında gerçekleşen tutulmalar; kıtlığa, toprak kaymalarına, kuraklığa ve maddi değerlerin kaybına neden olabilir.

Tutulma, Başak burcunda gerçekleşmişse; tahıl ürünlerinin azalmasına, küçükbaş hayvanlarının hastalanmasına, yer sarsıntılarına,   ve  işçilerin isyanına neden olabilir.

Hava gurubu burçlarından olan İkizler burcunda gerçekleşen tutulma; can kaybıyla sonuçlanan kan davalarına ve töre katliamlarına neden olabilir. Tutulma, aynı gurupta buluna Kova burcunda gerçekleşmişse; kan hastalıklarına, gençlerin olay çıkarmasına ve dostlardan gelen kötülüğe neden olabilir. Hava grubu burçlarında gerçekleşen tutulmalar; Hava yolları ile ilgili, olumsuz  haberlere , doğal gök yüzü afetlerine, büyük kaçakçılığa, düşmanın güçlenmesine, haksızlıklara ve iftiralara neden olabilir.

Tutulma, su grubu burçlarında gerçekleşmişse; kadınların haksızlığa uğramasına, gemilerin batmasına, balıkların zarar görmesine ve denizlerin kirlenmesine neden olabilir.

Tutulma, Akrep burcunda  gerçekleşmişse;  sürüngenlerden  gelen  tehlikelere, isyana, ihanete, cinsel yolla gelen bulaşıcı hastalıklara ve önemli bir kadına suikast  düzenlenmesine neden olabilir.

 

 

Güneş  Tutulmasından Bir Örnek

Güneş, doğal afetlerle de ilgilidir. Bir doğal afetin gerçekleşmesi için Güneş’in tetikleme yapması gerekir.

13 Ekim 2004 tarihinde çok önemli bir Güneş Tutulması oldu. Ardından 26 Aralık 2004 Pazar günü Sumatra Depremi meydana geldi. Sumatra Depremi meydana gelirken şu astrolojik olaylar gerçekleşmekteydi:

Güneş, toprak grubu bir burç olan Oğlak burcunun 4 derecesınde ve12.evde    Ay, su grubu bir burç olan kendi burcu Yengeç burcunda, dolunay konumunda. Yıkımları, beklenmeyen olayları temsil eden Uranüs, huzursuz olduğu Balık burcunda, 3’oC ilerlemekte.Yükseken burç 29 derece 11 dakıka Yay burcu. Transit ilerleyen Uranüs, Mars ve Jüpiter’e sert bakış açısı oluşturmakta. Toprak kaymalarını, yer sarsıntılarını temsil eden Satürn, rahat etmediği bir su gurubu burcu olan  yengecte.    Toplu ölümleri, yıkımları temsil eden Plüton; genişlemeyi, büyümeyi temsil eden Yay burcunda, 22oC ilerlemekte.

Ani gelen, yıkıcı kontrol edilemeyen  doğal afetleri  temsil eden Uranüs,  su grubu bir burç olan Balıkda. Yıkımla felaketle ilişkili olan  Mars ve olayları büyüten yayan Jüpiter, Üranüse  sert bakış açısı oluşturmakta.   Satürn’ün toplumları temsil eden su grubu bir burç olan Yengeç’te olması ve denizleri temsil eden Kova   burcundaki     Neptün’ün yükselen  Yay burcuna     yakın olması; depremin denizden geldiğini  gösterir. Bu depremde 300.000  üçyüzbin  kişi hayatını kaybetmişti.

Güneş tutulmaları; doğal afetlere neden olduğu gibi savaşlara, beklenmeyen felaketlere, kuraklığa, yangınlara ve liderlerin ölümüne de neden olabilir. Güneş tutulmasını önceden hisseden hayvanlar, stresli ve huzursuz olurlar.

Şifa AVCIN, sifa avcin

Astrolog Şifa Avcın
Bromley Kent Uk
15/ 3/ 2015

Sosyal Medya Paylaşım Alanı