(6)Bölüm Venüs Yıldız Saatlerı ve Günleri

belk

6 )Bölüm Venüs

Burçların ve yıldızların  Saatleri ve  günler

Yıldızların ve  burçların saatleri ve günleri vardır. Hazreti Süleyman’ın kitabında  bu ilimden söz edilir.  Çok eski zamanlardan beridir,( en azından 27 asır  öncesinden )bu ilime değer verilmiştir.  Büyük Alimler eserlerinde, yıldız saatlerinden  ve  yıldız günlerinden söz etmişlerdi. Hergün bir yıldızın etkisinde  ve  her saatde bir yıldız saatinin  etkisi altındadır. Güneş doğarken gün başlar. O gün hangi gezegenin günüyse,  günün  ilk saati o gezegen  ile başlar.  Önemli bir evrağınızı veya çok sevdiğiniz bir kitabınızı kaybedebilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz değerli bir sevdiğinizi ansızın karşınızda görürsünüz. Hiç beklemediğimiz bir yerden elinize para gelebilir veya para kaybedebilirsiniz.  Yaşadığınız olumlu veya olumsuz  etkiler yıldız  saatlerinden  ve yıldız günlerinden  kaynaklanmaktadır.

 

Venüs

Bazen kendinizi çok mutlu hissedersiniz. Kendinizi beğendirmek istersiniz. Sevmek sevilmek ihtiyacı hissedersiniz.  Dargın olduğunuz insanları affedersiniz ve barışmanın yollarını ararsınız.  Sevdiklerinizin dargın olduğu kişiler varsa, araya girer ve barışmalarını sağlarsınız. Tatlı dilli olur ve konuşmanızla karşınızdakini etkilersiniz. Güzel giyinmek ve güzelleşmek istersiniz. Bağrı yanık bir aşıksanız aşkınız karşılık görür, sevinir ve mutlu olursunuz.  Sevgilinizle dargınsanız elinize gelen şansı değerlendirip, sevgilinizle barışırsınız. Hasret kalıpda kavuşamadığınız sevgilinize olan hasretinizin acısından, yalan olduğunu bile bile söylenen her lafa inanırsınız.  İşte böyle günler, Venüs saati veya  Venüs günüdür.  Venüs yıldızının günü Cuma’ğa günüdür. Cuma’ğa günü Güneş’in doğuşuyla Venüs saati başlar. Cuma’ğa gününün Güneş doğduktan sonra gelen, sekizinci saatide Venüs yıldızına  aittir.  Cuma’ğa  günü, Güneş’in battığı saatten sonra gelen, üçüncü ve onuncu saatlerde Venüs yıldızının saatleridir. Haftanın her gününde Venüs saati vardır. Venüs yıldızının etkisi altında olan Cumağa günü, Terazi ve Boğa  burclarının etkileri altındadır. Terazi burcunun dost Burcları; İkizler ve Kova burçlarıdır. Boğa burcunun dost burçları; Başak ve Oğlak burçlarıdır. İkizler burcunun ikinci dekanı dediğimiz, ikinci on gününde doğanları,  Kova burcunun üçüncü dekanı dediğimiz, son on günü içinde doğanları,  Venüs günleri  ve Venüs saatleri çok  güçlü etkiler. Venüs Başak burcunun son on günü içinde doğanlarda ve Oğlak burcunun, ikinci on günü içinde doğanlarda güçlü olduğu için, Venüs günleri ve Venüs saatleri bu dekanlarda doğanlarıda etkiler. Böyle günler Balık burcunun son üç günü içinde doğanlarıda etkiler. Fakat Mart ayının onsekizinde doğmuşsanız Venüs günlerini ve Venüs saatlerini çok güçlü hissedersiniz. Venüs günleri ve Venüs saatleri, evlilik kararları alabilirsiniz. Güzel sanatların herhangi bir dalı ile ilgileniyorsanız, yaratıcılığınız artar. Venüs günleri ve Venüs saatleri; en güzel sanat eserleri  yaratılır. Böyle saatler ve böyle günler, romantik sanatları yaratmak için ilham yeteneğiniz artar. İçten gelen sezgisel güçle, en güzel beste yaratılır. Sezgi, sabır  ve  duyguyla yaratılan beste, aşıkın  ruhunu titreten şarkı olur.  Venüsün gücü ressamın ruhundaki  gizli içsel sanattır. Venüs’ün gücü heykeltıraşın kollarında  ve bileklerinde  saklı, yaratıcı bir güçtür. İçsel sanatın gücüyle ölümsüz sanat eserleri yaratılır.

 

Venüs

Cumağa günü, Venüs günüdür. Cumaga günü Güneş’in doğuşu itibarı  ile Venüs günü ve Venüs saati başlar. Venüs’ün etkisinde olan, Cumağa günü Boğa burcunun ve Terazi burcunun etkisi altındadır. Güneşin doğuşu ile başlayan, Venüs gününden ve Venüs saatinden sonra gelen 8’zinci  saatde  Venüs, saatidir.  Cumağa günü, Güneş battıktan sonra gelen gelen 3’çüncü ve 10’nuncu saatlerde  Venüs’ündür.

Satürn

Satürn gününde Venüs saati

Cumağartesi günü, Satürn günüdür. Cumağartesi günü Güneş’in doğuşu itibari ile, Satürn günü ve Satürn saati başlar.  Satürn’ün  etkisinde olan Cumağartesi günü, Oğlak ve Kova burçlarının hakimiyeti altındadır.  Günün ilk saatinden sonra gelen,5 ’şinci ve 12’ci saatler Venüs saatidir. Cumağartesi günü Güneş battıktan sonra gelen, 7’dinci saatde  Venüs’ündür.

Güneş

Güneş gününde Venüs saati

Güneş  Günü,   Pazar günüdür. Güneş’in doğması ile Güneş saati başlar.  Pazar günü, Aslan burcunun etkisi altındadır. Aslan burcunun hakim olduğu bu günden,  Koç burçları ve Yay burçlarıda etkilenirler. Güneş’in doğuşu ile başlayan Güneş  saatinden sonra gelen, 2’ci s ve  9’zuncu saatler Venüs saatidir. Pazar Günü Güneş battıktan sonra gelen, 4’cü ve 11’ci saatlerde  Venüs saatidir.

Ay

Ay gününde Venüs saati

Pazartesi Günü Ay’ın günüdür. Pazartesi günü,  Güneş’in doğuşu itibari ile Ay Günü ve Ay saati başlar. Pazartesi günü Yengeç burcunun etkisi altındadır. Yengeç  burcunun hakim olduğu bu günden; Akrep ve Balık burçlarıda etkilenirler. Güneş doğuş saatinden sonra gelen,6’tıncı saat  Venüs saatidir. Pazartesi Güneş battıktan sonra gelen  gelen, 1’rinci  ve  8’zinci saatlerde, Venüs  saatidir.

 

Mars

Mars gününde Venüs saat

Salı Günü Mars’ın günüdür. Salı günü Güneş’in doğuşu  ile  Mars  saati ve  Mars günü başlar. Salı günü Koç burcunun ve Akrep burçlarının etkisi altındadır.  Güneş’in doğuşu ile başlayan Mars günü ve Mars saatinden sonra gelen,  3’cü   10’nuncu  saatler  Venüs saatidir.  Güneş battıktan sonra gelen, 5’şinci  ve 12’kinci saatlerde  Venüs’e aittir.

Merkür

Merkür gününde Venüs saati

Çarşamba günü Merkür’ün günüdür. Çarşamba günü Güneş’in doğuşu ile Merkür saati  ve Merkür günü başlar. Merkür’ün etkisinde olan Çarşamba günü,  İkizler ve Başak burçlarının etkisi altındadır. Güneş’in doğuşu ile başlayan Merkür  günü  ve Merkür saatinden sonra gelen Çarşamba gününün,7’ci saati Venüs’e aittir. Çarşamba günü Güneş battıktan sonra gelen, 2’kinci ve 9’zuncu saatlerde  Venüs’ündür.

 

Jüpiter

Jüpiter gününde Venüs saati

Perşembe günü Jüpiter günüdür. Perşembe günü Güneş’in doğuşu itibarı ile Jüpiter günü ve Jüpiter saati başlar. Jüpiter’in etkisinde olan, Perşembe günü, Yay ve Balık burçlarının etkisi altındadır. Güneş’in doğuşu ile başlayan, Jüpiter gününden ve  Jüpiter  saatinden sonra gelen,4’düncü ve 11’rinci saatler Venüs saatine aittir. Perşembe günü Güneş battıktan sonra gelen, 6’tıncı saatde Venüs saatidir.

yildizlarin_bize_soyledikleri_h1240

Şifa Avcın
16/3/ 2015
21:44
Bromley Kent Uk
AY 6 derece Kova burcunda

Sosyal Medya Paylaşım Alanı