Astrological Lodge of London’da düzenlenen Kitap imza töreni ve seminerde ki konuşma

Astrological Lodge of London’un Astrolog Şifa Avcın için düzenlediği seminer ve kitap imza töreni 12 Mayıs 2014 tarihli, Kitap imza töreni ve seminer 12 Mayıs’da Astrological Lodge of London’da ( Astroloji Okulu) Astrolojide Dekanlarn Sırları isimli kitabın imza töreni yapıldı. Kitabın ilk baskısının 6 günde tükenmesi, Astroloji camiasında büyük bir gururla karşılandı. Törene çok sayıda Astrolog katıldı. Astrolog Gill Doren, Kitap ve benim hakkımda bir konuşma yaptı. Astroloji Derneğinin Kitaba verdiği önemi ve kitaptaki derin bilgilerden söz etti. Kitap imza töreninde, Kitap hakkında bilgi verildikten sonra düzenlenen seminerde, Neden Astrolojide Dekanları yazdınız? sorusuyla karşılaştım. Bende katılımcılara neden Astrolojide dekanları yazdığımı şöyle anlattım:

Astrolojide dekanlar çok ilgimi çekiyordu. Çok uzun yıllar Astroloji dekanlarıyla ilgilenmeye başladım. Araştırdım ve inceledim. Kişisel haritaları inceleyerek dekanlar üstünde daha çok tecrübe sahibi oldum. Astroloji Dekanlarını inceleyerek insanların hastalıklarını, korkularını, geçmişlerini ve geleceklerini öğrendim. Bir ömür boyu yaşayacakları olumlu ve olumsuz konuları dekanları inceleyerek öğrendim. Dekanları kullanarak, insan psikolojisini ve insanların gizli güçlerini öğrendim. Yaptığım incelemeler ve araştırmalar sonucu, Dekanların çok doğru olduklarına karar verdim. Uzun yıllar uğraşarak Yüzlerce kişisel harita çıkardım. Kitaptaki bilgileri daha önce ne okudum nede öğrendim. Büyük bir ilgi ile dinlenilen bu konuya, şöyle devam ettim. Araştırmalarıma başladığında Dekanlarla ilgili tatminkâr bir konuya rastlamadım. Dekanlar konusu antik devirlerde kullanılıyordu ve çok güçlü bir öngörü yöntemiydi. Antik devir insanları, insanların kaderinin dekanlarda yazılı olduğu inancı içindeydiler. Yeni doğan bir çocuğun kaderi burç dekanlarında gizliydi. Savaşa çıkılacak zamanı, dekanlara göre karar veriyorlardı. Beklenmeyen doğal olaylar, hastalıklar Burç dekanlarda gizliydi. Zamanın geçmesiyle dekanlar unutuldu. Günümüze kadar gelen bilgiler zayıf ve yetersiz. Bende uzun yıllar uğraşarak, araştırarak kişisel haritaları dekanlara göre yorumlayarak, Dekanlar konusunda bilgi ve tecrübe sahibi oldum. “Astrological Secrets of The Decans” isimli kitabımı yazarken Allah’ın bana verdiği bütün duyu organlarımı kullandım. Bu kitabı aklımla, kalbimle, ruhumla ve uzun yıllarımı vererek araştırdığım bilgilerle yazdım. Kitabı yazarken; Ezoterik, modern, klasik ve psikoloji astroloji bilgilerimi kullandım. Bu kitabın amacı; unutulan, hatırda kalanlarında değeri yokmuş gibi düşünülen “Dekantlar Sisteminin” ne kadar doğru ve gerçek olduğunu kanıtlamak içindir. Kitapta maddi manevi hastalıklardan ve bunların tedavisinden bahsettim. Veba, cüzzam ve hayvanlardan gelen hastalıkları anlattım. Hem tarihe mal olan hastalıkları hem de günümüzdeki hastalıkları açıkladım. Yenilikleri buluşları, Dünya savaşlarını ve Gezegenlerin nesiller üzerindeki etkilerini Astrolojik bir dille anlattım. Kuşak Gezegenlerin transitlerinin; nesiller, canlılar ve doğa üzerindeki etkilerinden bahsettim. Bu bilgilerin, kitap olarak ortaya çıkmasına en büyük destek Adam Fronteras ve Kim Farnell’dir. Kitabın yayınlanması ve bu bilgilerin tekrar hayata geçmesi için Astrological Association izin verdi. Ayrıca Astrological Association ( Astroloji Derneği ) Beni en yetenekli Astrologlardan biri İlan etti. Adam Fronteras, Kim Farnell ve British Astrological Association’a ne kadar teşekkür etsem azdır. Çok teşekkür ederim.

Astrolojiye ne zaman başladınız? 1982 yılında Astrolojiyle ilgilenmeye başladım. Öğrenciliğim çok uzun yıllar sürdü. Uzun yıllar Usta Astrologları takip ederek onların bilgilerinden faydalandım. Astroloji konferanslarına ve Astroloji seminerlerine katıldım. London School of Astrology ve Faculty of Astrological ( Astroloji okulları ) Eğitmeni Kim Farney’den özel dersler aldım. Astroloji sınavlarına katılarak 2010 yılında Sertifika almaya hak kazandım Türkiye Astroloji Akademisi’nden Klasik Astroloji, Modern Astroloji, Ezoterik Astroloji ve Psikolojik Astroloji ile ilgili dersler aldım. Diplomamı, ustalık belgemi ve sertifikamı en yüksek puanla aldım. Harita Yorumlama sanatında, Johannes Kepler’in haritasıyla (Chart’ıyla) birinci geldim. 2012 yılında Türkiye Astroloji Akademisinden Mezun oldum.

Bu kitabın ortaya çıkmasına destek gösteren Astrologlar Kim Farnell Adam Fronteras ve İngiltere Astroloji Birliğine, çok teşekkür ederim.

Bu bilgiler 12/05/2014 tarihinde Astrological Lodge of London tarafından Astrolog Şifa Avcın için düzenlenen Kitap imza töreni ve seminerden alınmadır.

Astrolog Şifa AVCIN

« arasında 2 »

 

Sosyal Medya Paylaşım Alanı