Akrep Burcu Dekanatları 2. Bölüm

AKREP  BURCU DEKANATLARI  2. BÖLÜM

Akrep  burcu  dekanatlarında  Yengeç  ve  Balık  Burçları

2.ci   bölüm

Dekan: 3 Kasım – 12 Kasım

 

3 Kasım ile 12 Kasım arasında doğan kişiler, Akrep burcundan olup; bu burcun ikinci ondalığı olan ikinci dekanına girerler. Bu dekanda, Neptün ve Jüpiter’in enerjisi daha güçlü hissedilir.

Jüpiter enerjisi Mars’la birleştiği zaman, bu dekandaki kişilere güçlü dini duygular ve bu uğurda savaşma gücü verir. Dini yolculukları ve uzak ülkelerdeki dinleri araştırmayı severler.

Bu dekanda doğan kişiler üzerinde Plüton etkiliyse; ruhlarının derinliklerinde gizli cevherler vardir.  Bunlar; bilinmeyen, gizli sırlardır. Bunları içlerinden çıkarıp insanlığın hizmetine sunarlar. Maddi kazançlarını zayıf, güçsüz kişilere ve kimsesizlere harcarlar. Bu dekanda sihirbazlik yetenegine sahip kisilerin     ciktigi    gorunmustur . Bu yıldız konumuna sahip kişilere, ölen birinin ardından miras kalır.

1 ve 3 Kasım arasında doğan bazı kişiler; aşkta sadakatsizlik ve rezillikten dolayı gözden düşerler. Hataları ve toplumdışı hareketleri yüzünden çocuklarına hasret yaşarlar. Yine de, böyle durumlarla az karşılanır.

 

3 Kasım ile 12 Kasım Arasında Doğan Erkekler

 

3 Kasım ile 12 Kasım arasında doğan erkekler, Akrep burcundan olup; bu burcun ikinci ondalığı olan ikinci dekanına girerler. Bu dekanda, Jüpiter ve Neptün’ün enerjisi daha güçlü hissedilir.

Bu dekanda, Mars ve Plüton enerjisinin verdiği kin, intikam, inat ve sertlik yumuşayıp yerini; duygusallık, bağışlayıcılık, sevecenlik ve merhamete bırakır. Zavallı, güçsüz, öksüz ve fakirlere maddi ve manevi yardım ederler. Bu kişilerin merhamet hisleri fazla gelişmiş olup; ruhları merhamet ve sırlarla doludur. Rüyalara önem verirler ve rüyaları doğru çıkar.

Bazen bu dekandan bencil, hovarda, ezici, şüpheci ve tutkulu insanların çıktığı görülür. Bu kişiler, toplum kurallarına önem vermezler. Yalan söyleyip dolandırıcılık yaparlar. Bir işte sebat göstermezler. Ufacık bir sebepten bile intikam ve yok etme isteği duyarlar.

Bu dekanda doğan erkeklerin, deniz ve araba kazalarına karşı dikkatli olmaları gerekir. Ayrıca, balık yerken de dikkatli olmalıdırlar; zira zehirlenmekle birlikte balığın kemiğinin boğazlarına takılıp tehlike yaratması ihtimali vardır.

 

3 Kasım ile 12 Kasım Arasında Doğan Kadınlar

 

3 Kasım ile 12 Kasım arasında doğan kadınlar, Akrep burcundan olup; bu burcun ikinci ondalığı olan ikinci dekanına girerler. Bu dekanda, Jüpiter ve Neptün güçlüdür.

Bu dekana sahip kadınların, ruhani bir görüntüleri vardır. İnsanlara yaklaşımları dostça ve dürüstçedir. İç aydınlatmaya önem verirler. İçsel duyguları gelişmiş olup medyumluk yetenekleri vardır. Yolculuklardan ve değişik ülkeleri görmekten mutluluk duyarlar.

Aşk konusunda;

hassas ve içlidirler. Ayrılık acısına katlanamazlar. Erkek, bu kadına yaklaşmak istediğinde; duygulu, romantik ve koruyarak yaklaşmalı ve ona sevgiyle, şefkatle davranmalıdır. Böyle davranırsa, kadın da sadık ve şefkatli olacaktır.

Bu dekanın bir başka tipi de; aklına, bir erkeği elde etmeyi koymuşsa, ne yapıp edip onu elde eden kadın tipidir. Bu erkek, yakınlarından birinin erkeği olsa bile bu durum, kadın için önemli değildir. Ne yapar eder, o erkeği elde eder. Ancak erkek; bu kadının gerçek iç yüzünü fark eder fark etmez, arkasına bile bakmadan ondan uzaklaşır. Bu tip kadınların, birden fazla aşk macerası yaşamaları çok görülen bir durumdur. Toplum içinde iyi, özel bir mevkide değildirler. Hislerini kötüye kullanan, hain,kıskanç ve intikamcı kişilerdir.

ŞİFA  AVCIN

ASTROLOJİ  AKADEMİSİ

**

Sosyal Medya Paylaşım Alanı