Dekanatlar Akrep Burcu

AKREP BURCU  DEKANLARI  1.BÖLÜM

AKREP  BURCU  DEKANLARINDA,  BALIK  VE  YENGEÇ  BURÇLARI

Image result for mitolojide akrep burcu

 

(24 Ekim  – 22 Kasım)

Element: Su

Nitelik: Sabit

Yönetici Gezegenler: Mars ve Plüton

Yönettiği ev: 8. Ev

Yetenek: Sezgi gücü

Anatomide: Cinsel organlar

Büyük isteği: Zenginlik ve gizlilikleri bilmek

Kendini tanımlayan sözler: Dişi, inceleme, dikkat, şüphe, dedektif, gizli teşkilatlar, yer altı dünyası, intikam duygusu, bilinmeyen alem.

 

Genel Özellikler: 24 Ekim ile 22 Kasım arasında doğanlar, Akrep burcundan olup; Mars ve Plüton’dan enerji alırlar.

Atılgan, planlı, düzenli, ihtiyatlı ve şartlara göre davranan bir kişilikleri vardır.

Güneş, Plüton ve Mars’ın etkileriyle bu kişiler, hayatın gizliliklerini ve esrarlarını merak edip dururlar. Araştırır, takip eder, inceler ve öğrenirler. Sezgileri o kadar güçlüdür ki; bundan kendileri bile korkarlar. Şüpheleri, sezgileri doğrudur. Diğer su burçları gibi esrarengiz olaylar karşısında korkup geri çekilmez; hatta, korkudan garip bir zevk alırlar.  Hava grupları gibi gökyüzü ve yıldızlarla ilgilenmezler; esas ilgi alanları toprağın altı, görünmeyen ve bilinmeyendir.

Neptün, bu burca uyumlu açı yapıyorsa; görünmeyen güçlerle arkadaş olup onlardan faydalanırlar.

Satürn, olumsuz bir pozisyondaysa, Mars ve Plüton da sert bakış açısı yapıyorsa; korkunç bir büyü yeteneklerinin olduğunu fark ederler. Bu yıldız konumlarına sahip olanların, bilinmeyen alemle irtibat kurma yetenekleri vardır. Tabi ki, bütün Akrep burcu insanlarının böyle olduğu söylenemez.

Bir yıldız haritasında, doğum anına göre ve kişiye özgü çıkarılar; Jüpiter, Satürn ve Merkür incelenir. Aynı zamanda, bu yıldızların yerleştiği evler incelenir. Bu yıldızlar haritada güzel çalışıyorsa, insana güçlü dini duygular verir. Bu durumda dini duygular gelişmiş, iyilik yapma ve acıma hissi güçlüdür. Kinin, intikamın yerini; güzel, manevi duygular almıştır. Uzun dini yolculuklar yapma istekleri vardır. Bu dileklerini gerçekleştirip, insanlara manevi dersler verirler. İnsanların içlerinde kalıp, unutulmuş manevi cevherleri meydana çıkarırlar. Manevi ilimlerle ilgilenirler. Ruhani bir görünümleri, çok güçlü ruhsal yapıları vardır. Sırlarla doludurlar. Gözleri o kadar güçlüdür ki; bu gizli kuvvetle kimsenin görmediğini görürler.

Bu burçtan; cumhurbaşkanları, dedektifler, din adamları, psikologlar, polisler, askerler, gizli teşkilat görevlileri ve casuslar çıkar.

 

1.            Dekan: 24 Ekim – 2 KasımImage result for mitolojide akrep burcu

 

24 Ekim ile 2 Kasım arasında doğan kişiler, Akrep burcundan olup; bu burcun ilk ondalığı olan ilk dekanına girerler. Bu dekanda Mars ve Plüton’un enerjisi güçlü hissedilir.

Bu dekanda doğan kişiler; kalın kaşlı, iri gözlü ve derin bakışlı kişilerdir. Kadınlarında ve erkeklerinde zülüfleri vardır. İntikamcı ve kinli bir yapıları vardır. Aşkları da nefretleri de şiddetlidir. Her işlerini takiple, dikkatle ve kuşkuyla yaparlar. Cinselliğe ve bilinmeyen aleme düşkündürler. Karar verdiler mi, verdikleri karardan dönmezler. Ağızları sıkıdır; çok kişinin sırrını saklarlar, kimsenin sırrını söylemezler.

Aşk konusunda; kıskanç, sahiplenici ve kinlidirler. Duydukları intikam hissi, onlara ihaneti getirir. Bağışlayıcı değildirler. Yapılan kötülükleri unutmaz; mutlaka intikamlarını alırlar.

 

24 Ekim ile 2 Kasım Arasında Doğan Erkekler

 

24 Ekim ile 2 Kasım arasında doğan erkekler, Akrep burcundan olup; bu burcun ilk ondalığı olan ilk dekanına girerler. Mars ve Plüton’un enerjisi bu dekanda daha güçlü hissedilir.

Bu dekanda doğan erkeklerin kalın kaşları, iri gözleri ve etkileyici bakışları vardır. Bu bakışlarıyla yapmadıkları iş kalmaz. Dilleri çok keskindir; konuşmalarıyla karşısındakileri yaralarlar. Elleri çok sıkıdır;  paraları olsa bile olmadığını söylerler. Her zaman öfkeli ve sert konuşurlar. Konuşmalarıyla karşılarındakileri yaralarlar. Sinirlendikleri zaman vücut ısıları artar ve baş ağrıları olur.

Aşk konusunda; avcıdırlar. Beğendiğini avlamak isterler; avını ele geçirdikten sonra ise, artık onun bir kıymeti yoktur. Bu dekana sahip bazı kişiler, yakını olduğu birinin kadınına ilgi duyar ve bu kadın tarafından da karşılık görürler. Skandal ve nankörlük aynı anda yaşanır. Buna rağmen, bu dekandan çok özel, namusa, toplum kurallarına ve saygınlığa önem veren çok kişiler çıkar. Bu kişiler toplumdan saygı görürler. İnsanın içini okurlar. Çevrelerindeki çoğu kişiye ruhsal yardımları olur; bunu, kimseden yardım beklemeden, seve seve yaparlar. Ruhsal sezgileri güçlüdür. Doğaüstü enerjiler, gizemli olaylar ilgilerini çeker. Bazıları, bu konular üstünde büyük başarı sağlarlar.

 

24 Ekim ile 2 Kasım Arasında Doğan Kadınlar

 

24 Ekim ile 2 Kasım arasında doğan kadınlar, Akrep burcundan olup; bu burcun ilk ondalığı olan ilk dekanına girerler. Bu dekanda, Mars ve Plüton’un enerjisi daha güçlü hissedilir.

Bu kadınlarda, güzellikten daha çok cazibe vardır. Etkileyici, ciddi, gizemli ve asildirler. Bazılarının saçları sık; bazılarının ise ince telli ve çok seyrektir.

Bu dekanda doğan kadınların, baş ve göz ağrıları olur. Ayrıca, rahimden çok çekerler. Küçük küçük kistleri arttığından, sonuçlanmayan hamilelikleri olur. Özel yıldız haritalarında Neptün, çok etkiliyse; rahim iç duvarları kaygan olur. Yine de bu dekanda, çok çocuk sahibi kadınların olduğu da görülmüştür.

Bu dekanın iyi etkisini almış olan kadınlar; psikolog, öğretmen, gizli ilimler uzmanı, şifacı, bio enerji uzmanı, noter, politikacı veya cerrah olabilir, dinle ilgili işlerle uğraşabilirler. Ayrıca, bu kadınların medyumluk yetenekleri vardır.

Bu dekanın, yukarıda bahsedilen alanlarında kendilerini geliştiremeyen kadınları ise; falcı, ölü yıkayıcı, dansöz, casus veya gardiyan olabilirler.

24 ile 26 Ekim arasında doğan kadınlar, sezgilerini ve akıllarını bir arada kullanarak, onurlu bir şekilde gizli ilimler ve insan psikolojisi hakkında araştırmalar yaparlar. Bu konularla ilgili kitap yazarak haklı bir şöhret yakalarlar.

ASTROLOG ŞİFA  AVCIN

ASTROLOJİ  AKAEMİSİ

Image result for mitolojide akrep burcu

Sosyal Medya Paylaşım Alanı