Akrep Burcu Dekanatları 3. Bölüm

Akrep Burcu Dekanatları 3. Bölüm

akrep_2

Akrep  Burcu  Dekanatlarında Balık  ve  Yengeç  Burçları

3.            Dekan: 13 Kasım – 22 Kasım

 

13 ile 22 Kasım arasında doğan kişiler, Akrep burcundan olup; bu burcun üçüncü ondalığı olan üçüncü dekanına girerler. Bu dekanda, Yengeç burcu ve Ay’ın enerjisi güçlü hissedilir.

Mars’ın şiddeti ve öfkesi Ay ile birleşince; ortaya, sevdiklerini ve sahip olduklarını bir kahraman gibi şiddetle korumak isteyen kişiler çıkar.

Bu dekanda doğanların; anneleri, kız kardeşleri veya kadınlarla ilgili sorunları olur. Bu sorunlardan kaynaklanan üzüntülerden dolayı da bu kişilerin mide rahatsızlıkları olur.

Bu kişiler, kimseye borç para vermemeli ve paralarını kimseye emanet etmemelidirler. Böyle durumlarda maddi zarara uğrarlar.

Üzüldükleri zaman kendilerini evlerine hapsederler. Bazıları ise duygu sömürüsü yapıp, sevdiklerini etki altına alırlar.

Her şeye rağmen bu dekandan, ruhsal gücü gelişmiş, mistik kişiler çıkar. Fakat, ruhlarının derinliklerinde olan bu sırları kimseye söylemezler. Doğum ve ölüm konularına, mistik aleme ve esrarengiz olaylara ilgi duyarlar.

Olumsuz yıldız açıları varsa; bu kişilerde kendini kurban etme eğilimi, cinnet geçirme ve kazalar görülebilir. Ayrıca, aşk sorunlarından dolayı huzursuzluk yaşanır. Olumlu etkilerini alanlarda ise; şifa gücü vardır.

 

13 Kasım ile 22 Kasım Arasında Doğan Erkekler

 

13 ile 22 Kasım arasında doğan erkekler, Akrep burcundan olup; bu burcun üçüncü ondalığı olan üçüncü dekanına girerler. Bu dekanda, Yengeç burcu ve Ay güçlüdür.

Bu dekanda doğan Akrep burcu erkekleri, toplum kurallarına çok önem verirler. Toplumda saygın olmak ve isimlerinin iyi anılmasını isterler. Ne yapar eder, toplumda kendilerinden saygı ve sevgiyle söz ettirirler.

Özel yıldız haritalarında iyi açılar varsa; zengin bir kadınla evlenirler. Kız çocuklarından ve kadınlardan şans bulurlar.

Üzüldüklerinde ve karamsar olduklarında, kendilerini evlerine kapatırlar. Evleri, onlar için en sağlam sığınaktır.

Sevdiklerini kahramanca korurlar. Hayatlarında biten ne ise, aynı durum yeniden başlar.

Para konusunda elleri sıkıdır; fakat bunu bir tedbir olarak görürler. Paralarını biriktirip taşınmaz mal alma yetenekleri çok güçlüdür. Gün gelir, taşınmaz mal zengini olurlar.

Yardıma muhtaç olanlara severek maddi yardımda bulunurlar. Acıyan, merhametli bir yapıları vardır.

Suyla ve denizle ilgili yerler onları mutlu eder. Hayallerinden biri; deniz veya su gören bir yerde oturmaktır. Çoğu zaman bu hayalleri gerçek olur.

Kardeşleriyle ilgili büyük acı yaşarlar.

 

13 Kasım ile 22 Kasım Arasında Doğan Kadınlar

 

13 ile 22 Kasım arasında doğan kadınlar, Akrep burcundan olup; bu burcun üçüncü ondalığı olan üçüncü dekanına girerler.

Bu burc  dekanina sahip  kisiler          doğmazdan önce, ailelerinden bir kadın   ölür. Aile, ölen kadının ismini yeni doğan bu burcun    cocuguna           verir.

Bu burcun kadınları; hisli, içli ve inançlıdırlar. Fakat hisleri erken değişir; çoğu zaman kararsız kalırlar.

Sevdiklerine çok düşkündürler; onları korumayı kendilerine vazife bilirler. Utangaç ve çekingendirler; tez kırılırlar.

Bu dekana sahip kadınlarda, mal ve para sevgisi vardır. Annelerinden veya ailelerinden bir kadından, kendilerine miras kalma şansı vardır. Bazıları ise; kendi çalışıp para biriktirir. Bu parayı da ev almak için harcarlar. Elleri uğurludur. Evlerinde şömine olmasından ve bu şömine karşısında kitap okumaktan çok mutlu olurlar. Ayrıca, bu şömine karşısında kış gecelerinde, sevdikleriyle birlikte şarap içmeyi de çok severler.

Duygusal acılara dayanamazlar. Başlarına, ayrılık acısı gelirse; herkesten uzaklaşıp aşkını düşünürler. Düşündükçe hasta olur; hasta oldukça da daha aşık olurlar. Kendilerini şarkılarda, filmlerde buldukça daha çok acı çekerler. Adeta; kara sevda hastalığına tutulmuşlardır. Üzüntüden vücutları su toplar, saçları dökülür ve unutkanlık başlar. Ayrıca, sağ göğüste şişkinlik görülür. Hareketler yavaşlar. Sürekli yatıp, ellerini hiçbir işe sürmezler. Bu durum, bir müddet sonra geçer. Tüm bunlara yol açan; özel yıldız haritalarındaki Neptün’ün Ay’a sert açı yapmasıdır.

Ay ile Neptün, güzel açılara sahipse; sahne sanatlarında başarılı olurlar.

Bu dekandaki kadınlar, kürtaj olmamalıdırlar. Bu durum, ilerki yaşlarında çocuksuz kalmalarına sebep olacağından daha dikkatli olmalıdırlar. Çok genç yaşta anne olmaları ihtimali vardır. Kendi anneleri de anne olduğunda çok gençti.

Ev içinde geçerli olan mesleklerde çalışma olasılıkları güçlüdür.

sifaavcin2014-150x150

Astrolog:  Şifa  AVCIN

ASTROLOJİ  AKADEMİSİ

 

Sosyal Medya Paylaşım Alanı