( 4) Bölüm Merkür Yıldız Saatleri ve Yıldız günleri Çarşamba Gününün Yönetici Gezegeni Merkür

merkur saat

(4) Bölüm. Merkür Burçların ve Yıldızların Saatler

Merkür Çarşamba Gününün Yönetici Gezegeni. Haftanın hergünü ve her gecesinde Merkür saati vardır. Çarşamba Günü İkizler ve Başak burçlarının yönetimi altındadır.

Yıldızların ve  burçların saatleri ve günleri vardır. Hazreti Süleyman’ın kitabında  bu ilimden söz edilir Çok eski zamanlardan beridir,( en azından 27 asır  öncesinden )bu ilime değer verilmiştir.  Büyük Alimler eserlerinde, yıldız saatlerinden  ve  yıldız günlerinden söz etmişlerdi. Hergün bir yıldızın etkisinde  ve  her saatde bir yıldız saatinin  etkisi altındadır. Güneş doğarken gün başlar. O gün hangi gezegenin günüyse,  günün  ilk saati o gezegen  ile başlar. Önemli bir evrağınızı veya çok sevdiğiniz bir kitabınızı kaybedebilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz değerli bir sevdiğinizi ansızın karşınızda görürsünüz. Hiç beklemediğimiz bir yerden elinize para gelebilir veya para kaybedebilirsiniz.  Yaşadığınız olumlu veya olumsuz  etkiler yıldız  saatlerinden  ve yıldız günlerinden  kaynaklanmaktadır.

Merkürmıtolojıde merkur ile ilgili görsel sonucu

Bazı  günler, çok meraklı olursunuz. Her şeyi öğrenmek bilmek istersiniz. Aklınız yaratıcı, zihniniz daha üretgen olur. Bulmaca, çözmeye  ve zihinsel becerilere  yeteneğiniz artar.  İçinizden yazı yazmak ve kitap okumak gelir. Yabancı dillere ve kurslara ilginiz artar. Kendinizi geliştirmek  ve kendinizi yakınlarınıza ispat etmek istersiniz. El becerileriniz  ve zihinsel yetenekleriniz  ile harikalar yaratmaya  başlarsınız. Konuşmanızın, herzamankinden daha akılcı  ve daha akıcı olduğunu farkedersiniz. Akıcı ve mantıklı konuşmanızla, karşınızdakini etkileyip isteklerinizi yaptırmayı başarırsınız.  Zorlandığınız  için sıkıntı çektiğiniz proplemlerinizi çözer ve rahata kavuşursunuz. Beklediğiniz ve beklediğiniz halde gelmeyen haberler, mektuplar ve Mesajlar;  Merkür günleri ve Merkür saatleri gelir,  sevinirsiniz. Kayıplarınızı Merkür günleri bulursunuz. Küs olduğunuz  kişilerle Merkür günü ve Merkür saatleri barışırsınız. Üstümden bir ağır yük kalktı, rahatladım dersiniz.  İşte, böyle günler  Merkür  günü veya Merkür  saatidir. Merkür günü Çarşamba günüdür. Çarşamba, gününün ilk saati Merkür saatidir.  Güneş’in doğuş itibarı ile Merkür saati başlar.  Merkür saatinden sonra gelen  sekizinci saatde Merkür saatidir. Çarşamba  günü Güneş battıktan  sonra gelen ilk  saat, Güneş saatidir. Güneş saatinden sonra gelen üçüncü ve  onuncu saatlerde Merkür saatidir. Her yıldızın gününde hergün ve farklı saatlerde Merkür saati vardır. Merkür  yıldızının  etkisi altında olan Çarşamba günleri, İkizler ve Başak burçlarının etkileri altındadır. Başak ve İkizler burçlarının yöneticisi  Merkür’dür.  Merkür  Terazi burcunun son on günü dediğimiz üçüncü dekanında doğanları ve  Kova burcunun ikinci on günü dediğimiz  ikinci dekanında doğanlarıda güçlü bir şekilde etkiler. Başak burcunun yöneticisi olan Merkür; bu burcun dost burçları olan Oğlak burcunun üçüncü on günü dediğimiz üçüncü dekanında ve Boğa burcunun ikinci on günü dediğimiz ikinci dekanındada güçlüdür. Sekiz Eylünde doğmuşsanız Başak burcunun ikinci dekanı olan Oğlak burcu dekanında doğmuşsunuz. Sekiz Eylülde doğanların Güneş’i Başak burcunun onbeşinci derecesi olan şeref derecesindedir. Bu Astrolojik konum, Merkür günleri ve saatlerinde kalıcı köklü işlere başlamanıza ve bu işlerden hayır görmenize işaret eder.  Merkür Hava burcu İkizlerde, kararsızlığa ve kararsızlık nedeniyle başlanan işleri yarım bıraktırabilir. Fakat toprak burçlarının azmi, sabrı ve iradesiyle; başlanan işler kökleşir ve bereketlenir.  Ayrıca Merkür,  Oğlak veya Toprak burçlarından biriyle iletişim içindeyse Matematik yeteneği  ve Mimarlık  gibi mesleklerde başarılar verir. Yıldız saatlerinden faydalanmanız için, Natal haritanızı iyi tanımalısınız.

Merkür

Yıldız saatleri.

Merkür gününde Merkür’ün güçlü olduğu saatler. Haftanın her gününde ve haftanın hergününün gecesinde  Merkür saati vardır. Hesaplamaları daima Güneş’in doğuşuna  göre, yaşadığınız yere göre hesaplayacaksın. Yaşadığınız yere göre,  Güneş ne saat doğarsa gün ve günü temsil eden  yıldızın  saati, o saat başlar

 

Merkür Günü

Çarşamba günü Merkür’ün günüdür. Çarşamba günü Güneş’in doğuşu ile Merkür saati  ve Merkür günü başlar. Merkür’ün etkisinde olan Çarşamba günü,  İkizler ve Başak burçlarının etkisi altındadır. Güneş’in doğuşu ile başlayan Merkür  günü  ve Merkür saatinden sonra gelen Çarşamba gününün 8’ci saati, Merkür’e aittir. Çarşamba günü Güneş battıktan sonra gelen, 3’cü ve 10’nuncu saatlerde Merkür’rün  saatidir.*

 

Jüpiter  Günü

Jüpiter gününde Merkür saatleri Perşembe günü Jüpiter günüdür. Perşembe günü Güneş’in doğuşu itibarı ile Jüpiter günü ve Jüpiter saati başlar. Jüpiter’in etkisinde olan, Perşembe günü, Yay ve Balık burçlarının etkisi altındadır. Güneş’in doğuşu ile başlayan, Jüpiter gününden ve  Jüpiter  saatinden sonra gelen,5’şinci ve 12’ci saatler Merkür  saatidir. Perşembe günü  Güneş battıktan sonra gelen, 7’dinci  saat Merkür  saatidir.

Venüs

Venüs gününde  Merkür satleri. Perşembe günü Jüpiter gününden sonra gelen gün, Venüs yıldızının günü olan Cuma günüdür. Venüs’ün etkisinde olan Cuma günü, Boğa ve Terazi burçlarının etkisi altındadır. Cuma günü Güneş’in doğması ile, Venüs saati başlar. Venüs saatinden sonra gelen günün 2’kinci ve 9’zuncu saatleri Merkür yıldızının, saatleridir. Cuma  günü, Güneş battıktan sonra gelen, 4’cü ve  11’rinci saatler’de Merkür yıldızına aittir.***

 

Satürn

Satürn gününde  Merkür  saatleri. Cumağartesi günü, Satürn günüdür. Cumağartesi günü Güneş’in doğuşu itibari ile, Satürn günü ve Satürn saati başlar.  Satürn’ün  etkisinde olan Cumağartesi günü, Oğlak ve Kova burçlarının hakimiyeti altındadır.  Günün ilk saatinden sonra gelen, 5’şinci  saat Merkür saatidir. Cumağartesi günü güneş battıktan sonra gelen, 1’rinci  ve 8’zinci saatlerde  Merkür   saatleridiri.

 

Güneşmıtolojıde merkur ile ilgili görsel sonucu

Güneş  gününde Merkür saatleri

Cumağartesi gününden sonra gelen gün Pazar günüdür.  Pazar gününün  yıldızı Güneş’tir.  Güneş’in doğması ile Güneş saati başlar.  Pazar günü, Aslan burcunun etkisi altındadır. Aslan burcunun hakim olduğu bu günden,  Koç burçları ve Yay burçlarıda etkilenirler. Güneş’in doğuşu ile başlayan Güneş saatinden sonra gelen,3’çüncü  ve 10’nuncu saatler Merkür  saatidir. Pazar Günü Güneş battıktan sonra gelen, 3’çüncü  ve 10’cu saatlerde Merkür saatidir. Hesaplamaları daima yaşadığınız yere göre yapacaksınız. Yaşadığınız yere göre,  Güneş ne saat doğarsa, o saat  günün  birinci saatidir.

 

Ay

Ay gününde Merkür saatleri

Pazar gününden sonra gelen gün Ay’ın günü olan Pazartesi günüdür.  Pazartesi günü,  Güneş’in doğuşu itibari ile Ay Günü ve Ay saati başlar. Pazartesi günü Yengeç burcunun etkisi altındadır. Yengeç  burcunun hakim olduğu bu günden;  Akrep ve Balık burçlarıda etkilenirler. Güneş doğuş saatinden sonra gelen,7’dinci  saat  Merkür  saatidir. Pazartesi Güneş battıktan sonra gelen  gelen, 2’kinci  ve 9’zuncu saatlerde,  Merkür saatleridir.

yildizlarin_bize_soyledikleri_h1240

Astrolog Şifa Avcın
Bromley Kent Ukmıtolojıde merkur ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım Alanı