Yıldız saatleri. Yıldız saatleri ve Yıldız günleri Hazreti Süleyman’ın Kitabında geçer.

(1) Bölüm. Burçların ve yıldızların Saatleri

hazreti_suleyman

Yıldızların ve Burçların saatleri ve günleri vardır. Hazreti Süleyman’ın kitabında bu ilimden söz edilir. L Çok eski zamanlardan beridir, (en azından 27 asır öncesinden )bu ilime değer verilmiştir. Büyük Alimler eserlerinde, yıldız saatlerinden ve yıldız günlerinden söz etmişlerdi. Hergün bir yıldızın etkisinde ve her saatde bir yıldız saatinin etkisi altındadır. Güneş doğarken gün başlar. O gün hangi gezegenin günüyse, günün ilk saati o gezegen ile başlar. Önemli bir evrağınızı veya çok sevdiğiniz bir kitabınızı kaybedebilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz değerli bir sevdiğinizi ansızın karşınızda görürsünüz. Hiç beklemediğimiz bir yerden elinize para gelebilir veya para kaybedebilirsiniz. Yaşadığınız olumlu veya olumsuz etkiler yıldız saatlerinden ve yıldız günlerinden kaynaklanmaktadır.

 

Güneş Günü

Bazı günler kendinize olan güveninizin ve cesaretinizin arttığını hissedersiniz. Güvenin ve cesaretin verdiği güçle zorlukları yenmeyi başarırsınız. Yaratıcılığınız, popülerliğiniz, cömertliğiniz ve karizmanız artar. Şans oyunlarıyla ilgilenmeye başlarsınız. Hazırdan para gelir sevinirsiniz. Çevrenize karşı herzamankinden daha çekici, daha güzel ve daha güçlü görünürsünüz. Sanatsal yetenekleriniz artar. Bu değişikliği hem siz farkedersiniz hemde sizi seven yakın çevrenizdeki insanlar farkederler. Karşı cinse cazip gelirsiniz. Hem beğenir hem beğenilirsiniz. Böyle günler yeni aşk ilişkilerine başlamanız için elinize fırsat geçer. Duygularınızı rahatlıkla anlatabilir, kolaylıkla sevginizi gösterebilirsiniz. Maddi manevi sorunlarınızı Güneş günleri ve Güneş saatleri kolaylaştırırsınız. Böyle günler yüksek seviyedeki insanlarla karşılaşır ve onlardan yardım görürsünüz. Olmayacakmış gibi görünen devlet işleriniz, Güneş günlerinde ve Güneş saatlerinde olur. Gururun, kibirin, emirvakinin ve gösterişin arttığı böyle günler, Güneş günüdür. Güneş’in günü Pazar günüdür. Güneş’in doğuşu itibarıyle ilk saat Güneş saatidir. Güneş doğduktan sonra gelen, sekizinci saatde Güneş saatidir. Pazar günü Güneş günüdür ve günün ilk saatı, Güneş saati ile başlar. Haftanın her gününde günün belirli bir saatinde, hergezegenin günüde Güneş saati vardır. Pazar günü, Güneş’in ve Aslan burcunun günüdür. Aslan burcunun dost burçları; Yay burcu ve Koç burcudur. Aslan burcunun ve yöneticisi Güneş’in gününde ve saatinden bu burçlarda etkilenirler. Fakat Yay burcunun üçüncü son on günü dediğimiz, üçüncü dekanında veya Koç burcunun ikinci on günü dediğimiz ikinci dekanında doğmuşsanız; Güneş’in günü olan Pazar günleri ve Güneş saatlerinden güçlü bir şekilde etkilenirsiniz. Klasik Astrolojiye göre, Güneş Koç burcunda güçlüdür ve bu burcun, ondokuzuncu derecesinde şereflenir. Koç burcunun ondokuzuncu derecesi, 9 nisana denk gelir. Bu Astrolojik konum 9 Nisanda doğan, Koçlarıda güçlü bir şekilde etkiler. Aslan burcu ve Güneş’in etkisinde olan Pazar günleri, yeni işlere başlamak için uygundur. Nişan, söz kesmek ve nikah gününü ayırmak için iyi bir zamandır. Altın ve herhangi bir mücevher almak isterseniz, Güneş günleri ve Güneş saatleri bu isteğinizi gerçekleştiriniz. Altın almak ve altın biriktirmek hevesiniz, Güneş günü ve Güneş saatleri güçlenir.Fakat siz yinede dikkatli olunuz, altın kaybıda yaşayabilirsiniz. İlerinizi düşünerek hayatınızı garantiye almanız için böyle günlerde yatırım yapmanız, sizin hayrınıza olur. Güneş günleri ve Güneş saati yaptığınız işlerle başarı sağlarsınız. Kendinizi yaptığınız işlerle gösterirsiniz. Parlamak ve kendinizi tanıtmak için, Güneş günlerinden ve Güneş satlerinden faydalanınız. Böyle saatler trafikten ve yollardan dikkatli olunuz. Cuma gününün öyle zamanı Güneş saatine denk gelir. Cuma günü öylen namazı, Güneş saatinde kılınır. Böyle saatler çok dua okuyun. İbadet edin. Bunları yapamazsanız, **Şems süresini veya İnşirah süresini okuyun. **

Yıldız saatleri

Güneş

Güneş’in etkili olduğu saatler. Haftanın her gününde ve haftanın her gününün gecesinde Güneş saati vardır.

Hesaplamaları daima Güneş’in doğuşuna göre, yaşadığınız yere göre hesaplayacaksın. Yaşadığınız yere göre, Güneş ne saat doğarsa gün ve günü temsil eden yıldızın saati, o saat başlar.

Güneş Günü, Pazar günüdür. Güneş’in doğması ile Güneş saati başlar. Pazar günü, Aslan burcunun etkisi altındadır. Aslan burcunun hakim olduğu bu günden, Koç burçları ve Yay burçlarıda etkilenirler. Güneş’in doğuşu ile başlayan Güneş saatinden sonra gelen, 8’ci saatde Güneş saatidir.Pazar Günü Güneş battıktan sonra gelen, 3’cü ve 10’cu saatlerde Güneş saatidir. Hesaplamaları daima yaşadığınız yere göre yapacaksınız. Yaşadığınız yere göre, Güneş ne saat doğarsa, o saat günün birinci saatidir.

 

Ay

Pazartesi Günü Ay’ın günüdür. Pazartesi günü, Güneş’in doğuşu itibari ile Ay Günü ve Ay saati başlar. Pazartesi günü Yengeç burcunun etkisi altındadır. Yengeç burcunun hakim olduğu bu günden; Akrep ve Balık burçlarıda etkilenirler. Güneş doğuş saatinden sonra gelen,5’şinci ve 12’ci saatler Güneş saatidir. Pazartesi Güneş battıktan sonra gelen gelen, 7’dinci saatde, Güneş saatidir.

hz_suleyman_bahcesi

Mars

Salı Günü Mars’ın günüdür. Salı günü Güneş’in doğuşu ile Mars saati ve Mars günü başlar. Salı günü Koç burcunun ve Akrep burçlarının etkisi altındadır. Güneş’in doğuşu ile başlayan Mars günü ve Mars saatinden sonra gelen, 2’ci ve 9’zuncu saatlerde Güneş saatidir. Güneş battıktan sonra gelen, 4’cü ve 11’nuncu saatlerde Güneşe’ aittir.

 

Merkür

Çarşamba günü Merkür’ün günüdür. Çarşamba günü Güneş’in doğuşu ile Merkür saati ve Merkür günü başlar. Merkür’ün etkisinde olan Çarşamba günü, İkizler ve Başak burçlarının etkisi altındadır. Güneş’in doğuşu ile başlayan Merkür günü ve Merkür saatinden sonra gelen Çarşamba gününün,6’cı saati Güneş’e aittir. Çarşamba günü Güneş battıktan sonra gelen, 1’rinci ve 8’zinci saat Güneş’indir.

Jüpiter

Perşembe günü Jüpiter günüdür. Perşembe günü Güneş’in doğuşu itibarı ile Jüpiter günü ve Jüpiter saati başlar. Jüpiter’in etkisinde olan, Perşembe günü, Yay ve Balık burçlarının etkisi altındadır. Güneş’in doğuşu ile başlayan, Jüpiter gününden ve Jüpiter saatinden sonra gelen,3’çüncü ve 10’nuncu saatler Güneş saatidir. Perşembe günü Güneş battıktan sonra gelen, 5’şinci ve 12’ci saatler Jüpiter saatleridir.

Venüs

Cumağa günü, Venüs günüdür. Cumaga günü Güneş’in doğuşu itibarı ile Venüs günü ve Venüs saati başlar. Venüs’ün etkisinde olan, Cumağa günü Boğa burcunun ve Terazi burcunun etkisi altındadır. Güneşin doğuşu ile başlayan, Venüs gününden ve Venüs saatinden sonra gelen 7’dinci saat Güneş’indir. Cumağa günü, Güneş battıktan sonra gelen gelen 2’kinci ve 9’zuncu saatlerde Güneş’indir.

Satürn

Cumartesi günü, Satürn günüdür. Cumartesi günü Güneş’in doğuşu itibari ile, Satürn günü ve Satürn saati başlar. Satürn’ün etkisinde olan Cumartesi günü, Oğlak ve Kova burçlarının hakimiyeti altındadır. Günün ilk saatinden sonra gelen, 4’düncü ve 11’ci saatler Güneş saatidir. Cumartesi günü güneş battıktan sonra gelen, 6’cı saat Güneş’indir.

Şifa AVCIN, sifa avcin

Sifa Avcın
Astrolog, yazar, herbal medicine mezunu, bitkisel parfüm yapımcısı
Bromley Kent UK

Sosyal Medya Paylaşım Alanı