Yay Burcu Dekanları

(23 Kasım – 21 Aralık)

Yay_235586989b752725db097fddf6ac0025_d3c871ecd00073998ff9025beb41697d-300x159

Element: Ateş

Nitelik: Değişken

Yönetici gezegen: Jüpiter

Yönettiği ev: 9. Ev

Yetenek: Düşünce, akıl

Anatomide: Uyluk

Büyük isteği: Olgunluk, bilmek, öğretmek

Kendini tanımlayan sözler: Talih, şans, din, ticaret, filozof

 

Genel Özellikler: 23 Kasım ile 21 Aralık arasında doğanlar Yay burcundan olup; Jüpiter’den enerji alırlar.

İyimser, güler yüzlü, zeki ve bilgili kişilerdir. Asil ve adil olup; kimsenin hakkını yemezler. Merhametli ve fedakardırlar.

Dini inançları gelişmiş olup; maneviyata, dine ve felsefeye önem verirler. Eğitimi, uzun yolları, ticareti, yabancı ülkeleri ve oralardaki dini kültürleri araştırıp bilmeyi çok isterler.

Bazılarının doğuştan gelen ruhsal duyguları vardır. Bu kişilerin tertemiz, ruhani bir görünümleri olur. Yaşları ilerledikçe manevi duyguları daha da artar. İç aydınlatmaya önem verirler.

Yay burcu insanları gezmeyi, gezerek öğrenmeyi ve öğretmeyi severler. Bu burcun etkilerini kuvvetli alan kişiler, yolculuklarda gördüklerini ve öğrendiklerini biriktirip kitap haline getirirler. Araştırmacı bir ruhları vardır.

Bazılarının spor yeteneği doğuştandır. Bu konuda kendilerini geliştirme şansları vardır.

Kendini yetiştiren kişiler; din adamı, filozof, tarihçi, kahin, ilim adamı veya tüccar olabilirler.

Herhangi bir konuda kendini geliştiremeyen kişiler ise; şoför, makinist, araba satıcısı, kasap, temizlik işçisi olabilir, hayvancılıkla uğraşabilir veya küçük iş yerleri çalıştırabilirler.

 

 

 

1.            Dekan: 23 Kasım – 2 Aralık

23 Kasım ile 2 Aralık arasında doğan kişiler, Yay burcundan olup; bu burcun ilk ondalığı olan birinci dekanına girerler. Bu dekanda, Jüpiter güçlüdür.

Jüpiter’in etkisinde olan bu kişilerde dini duygular, merhamet ve acıma duygusu daha çok gelişmiştir. İçlerindeki manevi duyguları, insanları aydınlatmak için kullanırlar. Evlerini, din amacıyla insanlara açarlar. Maddi ve manevi yardımlarda bulunurlar.

Bu dekanda doğan kişilerin rüyaları doğru çıkar. İç aydınlatmaya önem verirler. Toplumdan sevgi ve saygı görürler.

Bu dekanın bir de sporcu kişileri vardır. Bunlar vücut geliştirmeye ve araba yarışlarına meraklıdırlar. Büyükleri, küçük yaşlarında futbol kabiliyetleri olduğunu keşfederler. Bu kişilere destek çıkan olursa; yetenekli ve meşhur bir futbolcu olurlar.

 

 

23 Kasım ile 2 Aralık Arasında Doğan Erkekler

 

23 Kasım ile 2 Aralık arasında doğan erkekler, Yay burcundan olup; bu burcun birinci ondalığı olan birinci dekanına girerler. Bu dekanda, Jüpiter güçlü çalışır.

Bu dekanda doğan erkeklerin yüksek hayalleri vardır ve bu hayallerini, planlı olarak gerçekleştirirler.

Özel yıldız haritalarında, Güneş ile Jüpiter uyumlu açılara sahipse; mutlu, iyimser ve güvenilir kişiler olurlar. Ayrıca, büyük hedefleri olur. Bu hedeflere doğru ilerleyip isteklerine kavuşurlar.

Bu dekana sahip bazı kişiler, eğitim amacıyla başka bir ülkeye giderler. İlerde eşleri olacak kişiyi bu ülkede tanırlar.

Uzak ülkelere ticaret, yayıncılık ve öğretmenlik bu kişilere göredir. Uzak ülkelerde daha çok başarı gösterirler.

29 Kasım ile 2 Aralık arasında doğanlar; yolculuklarda tehlike, hastalanma ve kayıplara karşı dikkatli olmalıdırlar. Ayrıca, yanlış eş seçimi yüzünden, başlarından birden fazla evlilik geçmesi ihtimali vardır.

Bu kişilerin doğum haritalarında, olumlu yıldız açıları varsa; yaptıkları yolculuklardan ün kazanırlar.

 

 

 

 

 

23 Kasım ile 2 Aralık Arasında Doğan Kadınlar

 

23 Kasım ile 2 Aralık arasında doğan kadınlar, Yay burcundan olup; bu burcun ilk ondalığı olan ilk dekanına girerler.

Bu dekanın kadınları, Jüpiter’in etkisiyle şen, mutlu ve güler yüzlüdürler. Aynı anda iki işi birden yapmak isterler ve bunu başarırlar da. Dine karşı ilgileri vardır. Rüyalara önem verirler. Yabancı ülkeler, yabancı diller ve yabancı kişiler bu kadınlara cazip gelir. Eğitim veya iş nedeniyle uzak yerlere giderler ve ilerde eşleri olacak kişiyi oralardan seçerler.

Bu dekana sahip bazı kadınların, birden fazla evlilik geçirmeleri olasılığı vardır. Evlilik sorunlarını çekemezler ve kendilerini kimseye ezdirmezler. Biten evlilikleri yüzünden hakları olan bir paranın veya bir malın ellerinden alınması olasılığına karşı dikkatli olmalıdırlar.

Bu dekandaki kadınların ayrıca; gözlerine dikkat etmeleri ve yapamayacakları işler için söz vermemeleri gerekir.

 

2.            Dekan: 3 Aralık – 12 Aralık

3 ile 12 Aralık arasında doğan kişiler, Yay burcundan olup; bu burcun ikinci ondalığı olan ikinci dekanına girerler. Bu dekanda, Mars’ın ve Koç burcunun etkisi daha güçlü hissedilir. Bu birleşim, bu kişileri daha enerjik ve daha atılgan yapar.

Düşünmeden, sert ve yüksek bir ses tonuyla konuşurlar. Emir almayı değil; emir vermeyi severler.

Başına buyruk ve geçimsiz kişilerdir. Arkadaşlarıyla olan ilişkileri de, evlilikleri de sorunludur. Kendilerine uygun olmayan kişilerle beraberlik yaşarlar.

Bu dekanda doğup Güneş’i güçlü olanlar; geniş yürekli ve meleksi kişilerdir. İnançları ve din için çarpışırlar. Herkese iyilikle yanaşır; maddi ve manevi hiçbir şeylerini acımazlar.

Özel yıldız haritalarında sert yıldız açıları olanların, kumara düşkünlüğü ve hovardaca bir yaşamları olur. Kötü şakaları yüzünden başlarına çok sıkıntılar gelir.

 

3 Aralık ile 12 Aralık Arasında Doğan Erkekler

3 ile 12 Aralık arasında doğan erkekler, Yay burcundan olup; bu burcun ikinci ondalığı olan ikinci dekanına girerler.

Bu dekanda doğan erkekler, risk almaktan ve tehlikeye atılmaktan korkmazlar. Üstelik; kendilerini kurban edecek şekilde tehlikeye atılırlar. Gözü pek ve korkusuzdurlar.

Kalpleri; azim, istek ve enerji doludur.

Özel yıldız haritalarındaki sert bakış açıları; bu kişileri, inançsız ve acımasız yapar.

Aşk konusunda; sadık değildirler. Devamlı sevgili değiştirirler. Evli olsalar bile gözleri dışarıda olur. Kendilerine uygun olmayan kişilerle ilişki kurarlar ve bundan da pişman olmazlar. Bu kişilerin çocuklarına sert davranmamaları gerekir.

3 ve 4 Aralık’ta doğanlar, spor dallarına düşkün olurlar.

Yöneticilik ve yazım kabiliyetleri gelişmiştir. Gökyüzü ilimleri ilgilerini çeker.

 

3 Aralık ile 12 Aralık Arasında Doğan Kadınlar

3 ile 12 Aralık arasında doğan kadınlar, Yay burcundan olup; bu burcun ikinci ondalığı olan ikinci dekanına girerler. Bu dekanda, Mars enerjisi daha güçlü hissedilir. Bu birleşim, bu kadınları daha enerjik ve daha atılgan yapar. Kendilerini ve sevdiklerini iyi korurlar.

Düşünmeden, sert ve yüksek bir ses tonuyla konuştukları olur.

Yabancı ülkelerde yaşamak isterler ve bunu gerçekleştirirler.

Yeteneklidirler. Yeteneklerini değerlendirirlerse; hayallerindeki zenginliği yakalarlar. Bazılarının sanat yeteneği vardır. Bunu geliştirirlerse, başarıya ulaşırlar.

Spor arabaları severler. Büyük evleri ve büyük aileleri olsun isterler. Misafiri severler. Kendi mutluluklarını kendileri yaratırlar.

Yolculuklara, makinelere ve patlayıcı maddelere karşı dikkatli olmalıdırlar.

 

3.            Dekan: 13 Aralık – 21 Aralık

13 ile 21 Aralık arasında doğan kişiler, Yay burcundan olup; bu burcun üçüncü ondalığı olan üçüncü dekanına girerler. Bu dekanda, Güneş’in ve Aslan burcunun enerjisi daha güçlü hissedilir.

Gururlu, soylu, bilgili ve güçlü bir kişilikleri vardır. Girdikleri ortama hayat verirler.

Güneş’in Jüpiter’le iyi bakış açısı oluşturması bu kişilere; mutluluk, iyimserlik ve güvenilirlik verir. Ayrıca, bu kişilerde sanat kabiliyeti de görülür. Kıyafetleri ve saç modelleriyle kendilerini belli ederler.

Bu dekanda doğan kişiler, altına ve mücevhere bayılırlar. Toplum içinde, en güzel ve en etkili kişiler olmak isterler. Artistik bir havaları vardır. Dostlarını, yüksek mevkiden veya meşhur kişiler arasından seçerler. Onlar dostlarıyla; dostları da onlarla gurur duyar. Şana ve şerefe önem verirler. Yenilgiyi kabul etmezler.

Özel yıldız haritalarına göre bazıları dindardır. Bu kişiler, kendilerini dine adarlar. Dindarlıkları moderndir. İnsanların içlerini okuyup, ruhsal yapılarına göre onlara nasıl konuşacaklarını bilirler. Yoldan çıkmış kişileri bile, ruhani konuşmalarıyla nasıl doğru yola getireceklerini bilirler.

Doğum anına göre hazırlanmış bir yıldız haritasında, sert bakış açıları varsa; bu dekanda güçlü olan Mars, cinselliği öne çıkarır. Bu dekanın erkeği de kadını da, giyim tarzı olarak, vücut hatlarını belli eden kıyafetleri tercih ederler. Her iki cinsiyetin de karşı cinse güçlü eğilimleri vardır.

Bu dekanın diğer bir tipleri ise; arkadaşları ve akrabaları arasında en başta olmak isterler. İdareci, kendileri olmalıdır. Herkes ondan izin alsın, ona danışsın isterler. Onsuz bir şey yapamayacaklarına onları inandırmak isterler. Çevresindeki insanlar, ona inanıp saygı gösterirlerse; bu kişiyi kazanmışlar demektir.

Ani gelen kalp çarpıntılarına karşı dikkatli olmalıdırlar. Ayrıca; bacaklarına ve ayaklarına gelebilecek ağrılara karşı önceden önlem almalıdırlar.

13 Aralık ile 21 Aralık Arasında Doğan Erkekler

13 ile 21 Aralık arasında doğan erkekler, Yay burcundan olup; bu dekanın üçüncü ondalığı olan üçüncü dekanına girerler. Bu dekanda, Aslan burcunun ve Güneş’in enerjisi güçlüdür.

Güneş’in ve Jüpiter’in enerjisi bu erkeklerin; dikkatli, seçici, doğruyu ve yanlışı ayırt edebilen bir karakter olmalarını sağlar. Yanlış bir şey yaparlarsa; ilerde ne ile karşılaşacaklarını bilirler. Ellerine geçen fırsatları değerlendirirler.

Ticaret, spor ve sanat kabiliyetleri vardır. Bunlardan birini seçerlerse; para, şan ve şöhrete kavuşurlar. Bazılarının güçlü ve ahenkli bir sesi vardır. Kendilerini geliştirirlerse; müzikte özellikle de opera alanında meşhur olurlar. Özel yıldız haritalarında, Jüpiter iyi çalışıyorsa; gittikçe büyüyen bir servetleri olur.

Evlilik için seçecekleri kişi, göz önünde olan ve toplumca saygı gören biri olmalıdır. Sevmeden evlenmezler. Gizli aşk ilişkileri olur. Her ne kadar bu ilişkileri gizleseler de bunlar, görülür ve duyulur. Çocuklarının çoğu iyi eğitim görmüş kişilerdir. Ancak; bir erkek evlatları yüzünden korkuya kapılırlar. Bu erkek evladın; korkusuz, gözü pek, araba sporlarına ve karşı cinse meraklı ve güçlü olması babayı korkutur.

 

13 Aralık ile 21 Aralık Arasında Doğan Kadınlar

13 ile 21 Aralık arasında doğan kadınlar, Yay burcundan olup; bu burcun üçüncü ondalığı olan üçüncü dekanına girerler. Bu dekanda, Güneş’in ve Jüpiter’in enerjisi çok güçlü hissedilir.

Bu dekanda doğan kadınlar, görüntüleri ve ses tonlarıyla insanlar üzerinde saygı uyandırırlar. Saygın, bilgili, ağır başlı ve ruhani bir görüntüleri vardır. Akıl kapasitesi güçlü, ruhsal yapısı geniş ve kalpleri temiz kişilerdir. Çaresizlere yardım etmekten mutluluk duyarlar. Evlerini ve kalplerini insanlara açarlar. Toplumda, sevgi ve saygı duyulan kişiler olurlar. İçlerinde dini duygular beslerler ve bu duyguları, çevresindeki kişilerle paylaşırlar.

Evlilik konusunda; eşleri kendilerine uygun değilse; ayrılma taraftarıdırlar. Ancak bazıları sabrederek, aklını ve ruhsal inançlarını eşine uygulayarak; adeta bu kişiyi kendilerine benzetirler.

Bu dekana sahip bazı kadınların, daha farklı bir yaşam tarzları vardır. Kalplerindeki özgürlük aşkı, dini duygularını bastırır. Bu kişiler gösterişe meraklı olup; en iyi görünmek isterler. Bazıları ise inançsızdır. Yüzlerinde veya kalçalarında iz bulunur. Konuşmaları cesur, korkusuz ve emir vericidir. Hızlı araba kullanırlar. Tehlikeli olabileceğinden, yollarda daha dikkatli olmalıdırlar.

Çocukluk dönemlerinde yaşadıkları olumsuzluklar ve hayal kırıklığı nedeniyle, geleceğe ümitle bakmazlar. Evlilik korkuları vardır. Kimseye güvenemezler, acı çekmekten korkarlar ve bu zayıf yönünü, sadece kendileri bilir.

Birkaç defa evlilik deneyimleri olur; fakat bu evlilikler kısa sürer. Uzak yerden gelen bir yabancı ile veya ülkesinden uzaktayken tanıştığı bir kişiyle mutlu olma olasılığı yüksektir.

Hukuki işlerde dikkatli olmalıdırlar. Zamanında bitmesi gerekip de bitemeyen hukuk veya hükümetle ilgili işleri olur.

Bu dekanda doğan kadınlar, ikinci çocuklarına karşı özel bir ilgi göstermelidirler. İnsanlara karşı dikkatli olmalıdırlar. Kendilerine zararı dokunacak kişilerin kim olduğunu anlayabilirler.

19 ile 21 Aralık arasında doğan kadınlardan bazılarında, ahlak zayıflığı ve toplum dışı yaşantı tarzı görülebilir. Yine de böyle tiplere çok az rastlanır.

ŞİFA  AVCIN

BROMLEY  KENT   UK

Sosyal Medya Paylaşım Alanı