Terazi Burcu Dekanları

 

TERAZİ   BURCU

Terazi  Burcu   Dekanlarında,  İkizler  ve  Kova  Burçları

(24 Eylül – 23 Ekim)Related image

 

Element: Hava

Nitelik: Öncü

Yönetici gezegen: Venüs

Yönettiği ev: 7. ev

Yetenek: Sanatçılık, barışçıl, zarafet, diplomat

Anatomide: Böbrekler

Büyük isteği: Dengeli ve lüks bir yaşam

Kendini tanımlayan sözleri: Sevgi, zariflik

 

Genel Özellikleri: 24 Eylül ile 23 Ekim arasında doğanlar Terazi burcundan olup; sevgi, güzellik ve güzel sanatların yıldızı olan Venüs’ün etkisindedirler. Venüs, Terazi burcunun yıldızı olduğu için bütün enerjisini bu burca verir.

Terazi burcu insanları; anlayışlı, sevecen,    şefkatli, ara bulucu, bulunduğu ortama sevgi yayan, kavgadan gürültüden nefret eden, iyiliği yardımı seven diplomatik insanlardır.

Bu kişilerin iyilikleri çoğu zaman suistimal edilir. Kullanıldıklarını hissettikleri zaman, içine kapanıp mahzun olurlar. Yine de iyilik yapmaktan, başkalarının işlerini kolaylaştırmaktan bir an bilegeri durmazlar. Bütün bunları karşılık beklemeden yaparlar.

Doğum haritalarında sert bakış açıları varsa; seyrek de olsa, bu burçtan toplumun kabul etmediği aykırı insanların çıktığı görülür.

Bu burçtan artist, şarkıcı, avukat, diplomat, manken ve güzellikle ilgili işlerle uğraşan kişilerin çıktığı sıkça görülmüştür.

Venüs ve Merkür birbirine yakın olduğu için hava burcu olan Terazi burcunda çok güzel çalışır. Bu kişilere ahenkli, etkileyici ve melodili bir ses tonu verir. El becerileri gelişmiştir. Kitap okumaktan büyük zevk alırlar. En sevdiği ev eşyaları; kütüphaneleri ve aynalarıdır. Doğuştan gelen bir yazım kabiliyetleri vardır. Kendilerini geliştirirlerse, iyi bir yazar olma şansları yüksektir. Aynı zamanda doğuştan gelen iyi bir müzik kulakları vardır. Pratik olan tuşlu müzik aletlerini kullanarak çevresindeki sevenlerini kendilerine hayran bırakırlar. Bu konuda elinden tutan biri olursa; müzik dünyasında sesini duyurma olasılığı yüksektir.

Terazi burcu insanlarının yenmesi gereken huyları; başkalarına güvenip bir işe başlamak, çabuk karar verememek, etki altında kalmak, zayıflık, tembellik, parmak çatlatmak ve tırnak kemirmektir.

 

  1. Dekan: 24 Eylül – 3 EkimRelated image

 

24 Eylül ile 3 Ekim arasında doğanlar Terazi burcundan olup; bu burcun birinci ondalığı olan birinci dekanına girerler. Bu dekanda Venüs’ün enerjisi daha güçlü hissedilir.

Terazi burcu; denge, adalet ve güzellik burcudur. Haksızlığa gelemezler.

Bu burç, Venüs’ün en güzel ışıklarını gönderdiği sevgi burcudur. Bu dekandaki kişiler için sevgi; hava, su kadar önemlidir. Onları yaşatan sevgidir. Hayatlarında sevgi olmazsa, susuz bir bitki gibi sararıp solarlar. Sevgiyle ilgili bir olumsuzluk olursa; sarsılır, üzülürler. Bütün dünyaları alt üst olur.

Bu dekandaki kişiler; sevgiyle yatıp, sevgiyle kalkarlar. Sevgiyle konuşur; konuşmaları güzel, tatlı ve etkileyicidir. Sevdikleri zaman tam severler. Akıllarında ve kalplerinde sadece sevdikleri olur. Neden ve niçin sevdiklerini bilmezler. Sevdiği tarafından seviliyorsa; hayatı daha tatlı ve anlamlı olur. Kendisini daha güzel gösterip; daha tatlı konuşur.

Venüs’ün hediyelerinden biri olan gamzeler, yanaklarında belirir. Bu gamzeler, bazı Terazilerin dirseklerinde; bazılarının ise dizlerinde olur. Zor yaşlanır; her zaman yaşlarından daha genç görünürler.

 

24 Eylül ile 3 Ekim Arasında Doğan Erkekler

 

24 Eylül ile 3 Ekim arasında doğan erkekler, bu burcun ilk ondalığı olan ilk dekanına girerler. Venüs’ün enerjisi bu dekanda çok güçlü hissedilir.

Romantik, yakışıklı, güzel giyimli ve etrafında hayran ordusu olan bir erkektir. Kendisi de hayranlık peşindedir. Aynada kendisini seyretmeye bayılır.

Özel yıldız haritalarında Satürn Venüs’le iyi bakış açısı oluşturuyorsa; unutulmayacak bir güzellikleri olur. Bu kişiler, güzel yüzlü ve fotojeniktirler. Aynı zamanda artist ruhu taşırlar. Ancak Satürn ile Venüs sert bakış açısı oluşturuyorsa; bu durumları değiştirebilir.

Bu dekanda doğan erkekler, düşmanlarının kim olduğunu bilirler. 30 Eylül ile 2 Ekim arasında doğan erkekler; yalancılık, hile, aldatma, sözünde durmama gibi durumlarla karşılaşacağından, herkese güvenmemeyi öğrenmelidirler.

Bu dekanda doğan erkeklerin özel yıldız haritalarında sert bakış açıları varsa; kadınlar tarafından aldatılma olasılıkları vardır. Ayrıca kanuni sorunlarla karşılaşma olasılıkları olacağından, kanuna aykırı işler yapmamalıdırlar.

 

 

24 Eylül ile 3 Ekim Arasında Doğan Kadınlar

 

24 Eylül ile 3 Ekim arasında doğan kadınlar Terazi burcundan olup; bu burcun birinci ondalığı olan birinci dekanına girerler. Bu kadınlar, Venüs yıldızının enerjisini daha güçlü hissederler.

Venüs’ün etkisinde olan kadınlar, güzel yüzlü, güzel dudaklı ve güzel huyludurlar. Ciltleri parlak ve berraktır. Yaşları kaç olursa olsun, yaşlarından daha genç görünürler. Yaşları olgun olsa bile, gençler gibi hareket edip, onlar gibi giyinmeyi severler. Markaya meraklı olup, çevrelerinde en güzel ve en gözde olmayı severler. Hayranlık peşindedirler. Kendilerini severler. Aşka aşıktırlar; genelde de kendilerinin çok aşıkları olur. Bunu bilirler ve bundan dolayı çok mutlu olurlar.

Bazı Terazi burcu kadınları, evliliği bir sığınak olarak görürler. Mutsuz olsalar bile evliliklerini sürdürmekten yanadırlar. Doğum haritalarında Yengeç burcu güçlüyse; evliliklerine sıkı sıkı sarılırlar. Evliyken ihanete uğrarlarsa çok büyük acı çekerler; fakat intikam almayı düşünmezler. Uğradıkları ihaneti çok güzel bir konuşma ve ünlü politika yetenekleriyle yalanlayıp, herkesi buna inandırırlar. Ancak bu kadının karşısına güçlü, kuvvetli, aşık bir erkek çıkar ve kadın ona güvenirse; evliliğini sona erdirip yeni bir başlangıç yapabilir.

30 Eylül ile 4 Ekim arasında doğan kadınlar; iyi bir hafıza sahibi olup öğrendiklerini unutmazlar. Tarihi araştırıp, eskiyi ve unutulanı zamana uygulayıp, gündeme getirirler. Eski bilimleri kolay öğrenme yetenekleri vardır. Bu bilgileri, öğretmeyi ve paylaşmayı severler. Bu kişiler için başarı ve itibar; paradan daha önemlidir.

 

  1. Dekan: 4 Ekim – 13 Ekim

4 Ekim ile 13 Ekim arasında doğan kişiler Terazi burcundan olup; bu burcun ikinci ondalığı olan ikinci dekanına girerler. Bu ondalıkta; Kova burcu, Uranüs ve Satürn çok güçlü çalışır. Bu bileşim, bu ondalıkta doğan kişilere yenilikçi bir zeka ile beraber araştırıcı bir zihin yapısı verir. Uranüs; bu kişilerin sanat, edebiyat, resim ve müzik alanlarında yaratıcı bir yetenekleri olmasını sağlar.

Bu dekanın insanları önlerine çıkan fırsatları görmemezlikten gelirler veya daha sonra yaparım deyip ertelerler. Karşılarına çıkan bu fırsatları değerlendirirlerse; birdenbire üne kavuşurlar.

Bu kişilerde astroloji ve arkeoloji merağı görülür. Özellikle 10 ile 13 Ekim arasında doğanlar, astrolojiyle çok derinden ilgilenirler.

Ticaret ve hukuk alanlarında da başarı gösterirler.

Dekanın son günlerinde doğmuşlarsa; daha çok hırs yapıp, emek sarf eder ve kendi başarılarını kendileri yaratırlar.

Terazi  Burcu  Dekanları   2  Bölüm

 

  1. Ekim ile 13 Ekim Arasında Doğan ErkeklerRelated image

 

 

4 Ekim ile 13 Ekim arasında doğan erkekler, Terazi burcundan olup; bu burcun ikinci ondalığı olan ikinci dekanına girerler. Bu dekanda doğanlar, Uranüs’ün enerjisini daha güçlü hissederler.

Bu erkeklerde göze çarpan ilk görüntü; ağır, bilgili, mesafeli ve güçlü karakterleridir. Dengeli ve akılcı konuşmalarıyla herkesi kendilerine hayran bırakırlar. Konuşmaları genellikle bilim ve sanatla ilgilidir. Diplomatikliğin yanı sıra, olaylara ve insanlara karşı saygılı ve hoşgörülü bir yaklaşımları vardır. Herkesin işini kolaylaştırmaya bayılırlar. Dost, barışçı, uzlaştırıcı ve arabulucudurlar.

Aşk konusunda; anlaşmaya sevgiden daha çok önem verirler. Anlaşma olursa aşk da olur düşüncesi ve akıl gücüyle hareket ederler. Seçtikleri eşleri genelde, uzun süredir tanıdıkları kişilerden olur.

Bilimi seven kişiler olup; her zaman akıllarıyla hareket ederler. Zihinsel yeteneklerle para kazanma olasılıkları yüksektir.

Bu dekanda Uranüs güçlüdür. Bu yıldızın etkisiyle, astroloji, astronomi ve buluşlarla ilgili yeteneklere sahiptirler. Başarılarını, yetenekleriyle kendileri yaratırlar.

 

4 Ekim ile 13 Ekim Arasında Doğan Kadınlar

4 Ekim ile 13 Ekim arasında doğan kadınlar, Terazi burcundan olup; bu burcun ikinci ondalığı olan ikinci dekanına girerler. Bu dekanda Kova burcunun ve Uranüs’ün enerjisi çok güçlü hissedilir.

Fark edilecek bir güzellikleri vardır. Güzelliklerinin yanı sıra üstün bir zekaya, özgür bir ruha ve alışılmadık bir asalete sahiptirler.

Terazi burcunun diğer mensupları gibi hayranlık peşinde koşmazlar. Güzel, çekici ve gösterişli görünmek için hiç çaba harcamazlar. Artist veya şarkıcıların hiçbirine hayranlık duymazlar. Onlar, bilime ve bilim insanlarına hayrandırlar. Bu kişiler, yaptıkları işlerle ve saygın kişilikleriyle çevrelerini, kendilerine hayran bırakırlar.

Evliliği severler. Evlilik onlar için yaşantılarının bir denge ayarıdır. Bu dengenin ayarını bozan, onur kırıcı bir olay olursa; kadın ani bir kararla evliliğini bitirip başka tarafa yönlenecektir.

Kendilerini yetiştiren kişiler; ilmi, bilimi ve olmayan bir şeyi meydana çıkarmayı severler.

Müzik dinlemektense, müziği uygulamayı severler. Yorgun olduklarında, romantik müzik dinleyerek hem kafalarını hem de ruhlarını dinlendirirler. Kitap okumayı severler. Bu kitaplar genellikle, bilim, astroloji ve tarihle ilgili kitaplardır.

Uranüs, Venüs ve Satürn’ün enerjisi bu dekandaki kişilere sabır, yaratıcılık, yüce gönüllülük, bağımsızlık, gerçekçilik, özgürlük aşkı ve alışılmadık bir yaşam tarzı verir.

Özel olarak hazırlanmış yıldız haritasında Güneş ve Uranüs güzel bakış açısı oluşturuyorsa; bu kişi güçlenip kuvvetlenir, kendine güveni artar, içine yükselme hırsı girer. O kadar yetenekli ve bilgilidir ki; hangi mesleği seçerse seçsin ( genelde astrolojiyle ilgilidir) , aklını ve yeteneğini kullanarak başarılı olur.

Alışılmadık, değişik, hayret edilecek bir kişiliği vardır. Genelde bu kişi, Satürn’den de etki alarak kendi kendinin öğretmeni olur, kendi kendini yetiştirir. Bilgilerini kitap haline getirebilme yetenekleri vardır.

Bu dekanda Venüs etkili ve Ay da Başak burcundaysa; bu kişiler, alternatif tıp ve kozmetikte buluş yapıp adlarını duyururlar. Bu kişilerin, bitkilerden faydalanarak ilaç veya güzellik malzemeleri yapma becerileri çok gelişmiştir. Doğuştan gelme icat yetenekleri vardır. Yaptıkları buluşlarla herkesi şaşırtırlar. Kabiliyetli ve beceriklidirler. Satürn’ün etkisiyle kısa sürmeyen bir şöhretleri olur; hatta adlarını ölümsüzleştirirler. Bu konuma sahip kadınlar öldükten sonra bile adlarından söz ettirirler.

Bu dekandan; yöneticiler, mucitler, arkeologlar, antikacılar, bilgisayar programcıları, tarih öğretmenleri, tarih araştırmacıları ve astrologlar çıkar.

 

  1. Dekan: 14 Ekim – 23 Ekim

14 Ekim ile 23 Ekim arasında doğan kişiler, Terazi burcundan olup; bu burcun üçüncü ondalığı olan üçüncü dekanına girerler. Bu dekanda İkizler burcu ve Merkür’ün enerjisi daha güçlü hissedilir.

Kıvrak bir zekaya sahiptirler. Becerikli, konuşkan, hoşsohbettirler. Elleri, akılları ve dilleri aynı anda çok güzel çalışabilir.

El sanatlarında hünerlidirler. Bayan kuaförü, menajer, gazeteci, televizyon veya radyo programcısı özellikle de magazin programcısı olabilirler. Yazarlık konusunda da kabiliyetlidirler.

Başladıkları işi yarım bırakmadan devam ettirirlerse, başarılı olma şansları yüksek olur.

16 ve 17 Ekim’de doğanlar varlık, şeref ve ün sahibi olurlar. Bu güzellikleri adil, hırslı ve dürüst olmalarına borçludurlar.

18 ve 23 Ekim arasında doğanlar, karşılarına çıkan fırsatları değerlendirirlerse, yollarla ilgili işlerden ve ticaretten hatırı sayılır bir kazanç elde ederler.

Özel yıldız haritalarında sert bakış açıları varsa; yalancılık, dolandırıcılık ve hırsızlık gibi olaylar yüzünden hapse girme olasılıkları vardır.

Astrolog: Şifa Avcın

Astroloji  Akademisi

2010 yılında İngiliz Astroloji Derneği tarafından,( British Astrological Association) en yetenekli Astrolog seçilen Şifa Avcın, 2010 yılından beridir, İngiliz Astroloji derneğinin en yetenekli Astrologları arasında, yerini almıştır. Şifa Avcın Astrological Secrets Of The Decans isimli  kitabın  yazarı. Bu kitabın yayınlanmasına ve Kitabdaki bilgilerin hayata geçmesine  British Astrological Association  izin vererek  kitabın yayınlanmasınada destek verdi.  Şifa Avcın 2010 London Collage Astroloji Certificate sahibi. 2012 yılında Astroloji Akademisinden mezun oldu. Ustalık belgesi, sertifika ve Diploma sahibi. Modern, klasik, ezoterik ve psikolojik astroloji tekniklerini başarıyla uygulamaktadır. İngiliz ve Türk basınında makaleleri ve  öngörüleri yayınlanlan Şifa Avcın; İngiltere ve Kıbrıs’ta  halka yönelik seminerler  vermektedir. Şifa Avcın’ın,  The  Astrological  Lodge  of  London’ nun  yayınladığı  Astroloji  dergisi  Astrology Quarterly’de  yazıları  yayınlanmaktadır.  British Astrological Association tarafından 2010 yılında en yetenekli astrolog seçilen Şifa Avcın, Türkiye Astroloji Akademi’si eğitmenleri tarafınfan Sualocin yıldızı ile temsil ediliyor.

17 Temmuz 2001’de Wella London’dan sac üstüne alınmış 2 başarı belgesi.

1997 ve 2002’de Lewishan College London’dan alinmis 1 i.t digeri Ingiliz’ce ustune alinmis 2 farkli başarı belgesi.

4.2001, 2006, 2007 ve 2008’de Lewisham College London’dan alinmis 4 farkli sertifika. ( N.O.C.N)

Certificate in micro ring hair extension 2008

Certificate in herbal medicine 2006-2007

2010 london college Astroloji Certificat

 

BAŞARI BELGELERİ:

1998 Doroty Jones tarafından verilen üstün başarı belgesi.

1998 College of London ( HRH The Duke of Kent) tarafından verilen başarı belgesi.

BULUŞLAR:

Nisan 2010, yeni bir parfüm. Keşfetti. Tahıl ürünleri, bitki sütleri ve kokulu çiçeklerden yapılan, parfüm, nemlendirici ve besleyici bir arada.

Haziran 2010, tamamen kuru yiyeceklerden elde edilen, özellikle güneş lekelerini çıkarıcı kırem.

Haziran 2010, limongil kabukları ve soyadan elde edilen sıvılarla cildi geren kırem.

Temmuz 2010, ozel bir ağacın sıvısı , tahıl ürünleri ve uzak doğu meyve çekirdeklerinden çıkan özle, bitki sütleriyle hazırlanan ve  yaşlılığ geciktiren gece kremi.

Şifa Avcın

Astrolog, yazar herbalist ve bitkisel parfüm yapımcısı

SAYFALARIMDAN  ASTROLOJI YAZILARIMI  TAKİP  EDEBİLİRSİNİZ…

 

 

 

 

 

Astroloğ: Şifa Avcın

Astroloji  Akemisi

Sosyal Medya Paylaşım Alanı