Mitolojide Neptün Ve Deniz Kızları

MİTOLOJİDE NEPTÜN  (MİTOLOJİ  DOSYASI 9. BÖLÜM )neptun-ve-deniz-kizlari

Mitolojiye göre Neptün, Satürn’ün en büyük oğludur. Satürn tahttan indirildikten sonra Neptün, kardeşleri Jüpiter ve Hades’le birlikte bir yarışma düzenlemişler.

Yarışmanın üç büyük ödülü varmış: Ödüllerden ilki, okyanusların sırrı; ikinci ödül, gökyüzünün sırrı; üçüncü ödül ise yeraltının sırrıymış.

Yapılan yarışmada ilk ödül olan okyanusların sırrını Neptün; ikinci ödül olan gökyüzünün sırrını Jüpiter; üçüncü ödül olan yer altının sırrını ise Hades kazanmış. Neptün kazandığı ödülle okyanusların, akarsuların, denizlerin ve göllerin sırrına erip kazandıklarının sahibi olmuş. Suların ve denizlerin sırrını bilen Neptün, kalan ömrünü su altında geçirmeye başlamış.

Neptün’ün sahip olduğu üç dişli bir balık zıpkını varmış. Bunlardan her biri ise güçlü bir sır temsil edermiş. Zıpkının dişlerinden birincisi, dünyayı sarsacak dalgaların sırrına sahipmiş. İkinci diş şimşeklerin, yıldırımların, gökyüzünün ve gök gürültüsünün sırrına sahipmiş. Üçüncü diş ise yeraltındaki ruhların, gizlilerin ve madenlerin sırrına sahipmiş.

Neptün zorda kalanları korur; kazazedeleri kurtarırmış. Neptün elinde zıpkın, yanında yunuslar, aksakallı, yaşlı bir erkek olarak tasvir edilirmiş. Mitolojide deniz   kızları, Neptün’ün kızları olarak bilinirmiş. Bu kızlar güzellikleriyle meşhur, uzun saçlarıyla çekici, güzel sesleriyle de etkileyiciymişler.

Ayrıca merhametli, şefkatli ve duygusal olan deniz   kızları zorda kalanlara, tehlike içinde olanlara yardım ederlermiş. Fakat denizciler, deniz   kızlarını uğursuz ve delalet habercisi olarak görürlermiş.

neptun-ve-deniz-kizlari-2

Mitolojiye göre denizkızları insanoğluna aşık olup kavuşamadıkları için kara sevdaya tutulurlarmış. Sevgiliye kavuşamamanın acısıyla da saçları dökülür, vücutları su toplar, ciğerleri de hasta olurmuş. Bu aşk acısından dolayı kendilerinden geçip hayallerden, özlemlerden ve ıstıraplardan kurdukları bir dünyada yaşarlarmış. Bu mitolojik öykü, Neptün’ü güçlü kadınlarda etkisini gösterir.

Sifa Avcin

ASTROLOG   ŞİFA  AVCIN

BURC  YORUMLARINI   SUALOCİN  ASTROLOGY  ŞİF

2010 yılında İngiliz Astroloji Derneği tarafından,( British Astrological Association) en yetenekli Astrolog seçilen Şifa Avcın, 2010 yılından beridir, İngiliz Astroloji derneğinin en yetenekli Astrologları arasında, yerini almıştır. Şifa Avcın Astrological Secrets Of The Decans isimli  kitabın  yazarı. Bu kitabın yayınlanmasına ve Kitabdaki bilgilerin hayata geçmesine  British Astrological Association  izin vererek  kitabın yayınlanmasınada destek verdi.  Şifa Avcın 2010 London Collage Astroloji Certificate sahibi. 2012 yılında Astroloji Akademisinden mezun oldu. Ustalık belgesi, sertifika ve Diploma sahibi. Modern, klasik, ezoterik ve psikolojik astroloji tekniklerini başarıyla uygulamaktadır. İngiliz ve Türk basınında makaleleri ve  öngörüleri yayınlanlan Şifa Avcın; İngiltere ve Kıbrıs’ta  halka yönelik seminerler  vermektedir. Şifa Avcın’ın,  The  Astrological  Lodge  of  London’ nun  yayınladığı  Astroloji  dergisi  Astrology Quarterly’de  yazıları  yayınlanmaktadır.  British Astrological Association tarafından 2010 yılında en yetenekli astrolog seçilen Şifa Avcın, Türkiye Astroloji Akademi’si eğitmenleri tarafınfan Sualocin yıldızı ile temsil ediliyor.

17 Temmuz 2001’de Wella London’dan sac üstüne alınmış 2 başarı belgesi.

1997 ve 2002’de Lewishan College London’dan alinmis 1 i.t digeri Ingiliz’ce ustune alinmis 2 farkli başarı belgesi.

4.2001, 2006, 2007 ve 2008’de Lewisham College London’dan alinmis 4 farkli sertifika. ( N.O.C.N)

Certificate in micro ring hair extension 2008

Certificate in herbal medicine 2006-2007

2010 london college Astroloji Certificat

 

BAŞARI BELGELERİ:

1998 Doroty Jones tarafından verilen üstün başarı belgesi.

1998 College of London ( HRH The Duke of Kent) tarafından verilen başarı belgesi.

BULUŞLAR:

Nisan 2010, yeni bir parfüm. Keşfetti. Tahıl ürünleri, bitki sütleri ve kokulu çiçeklerden yapılan, parfüm, nemlendirici ve besleyici bir arada.

Haziran 2010, tamamen kuru yiyeceklerden elde edilen, özellikle güneş lekelerini çıkarıcı kırem.

Haziran 2010, limongil kabukları ve soyadan elde edilen sıvılarla cildi geren kırem.

Temmuz 2010, ozel bir ağacın sıvısı , tahıl ürünleri ve uzak doğu meyve çekirdeklerinden çıkan özle, bitki sütleriyle hazırlanan ve  yaşlılığ geciktiren gece kremi.

Şifa Avcın

Astrolog, yazar herbalist ve bitkisel parfüm yapımcısı

A  AVCIN  SAYFAMDAN  TAKİP  EDEBİLİRSİNİZ…

Sosyal Medya Paylaşım Alanı