KASIM AYI MERKÜR GERİLEMESİ

5 Kasım2012’de, Merkür Yay burcunun 4. derecesinde ilerlerken durağan hale geldi.

mercury-retro-sagittarius

10 Kasım Çarşamba günü UK saatiyle 23:22’de duraktan çıkan Merkür; Yay burcunun 4. derecesinde ise gerilemeye başlayacak. 24 Kasım Salı günü saat 22: 22’de Akrep burcunun 18. derecesindeyken gene durağan hale gelecek olan Merkür, 30 Kasım’da normal yoluna devam etmeye başlayacak. İleri veya geri harekete başlamak için olsun farketmez: Duraklar bahtsızlığı ve şanssızlığı anlatırlar. Eskiler bu konuda çok fazla keskin konuşmuşlardır. Burada sadece Merkür’ün gerilemesini ele alacağım.

 

Astrolojide Merkür; iletişimi, yolları, kontratları, yazılı ve sözlü diyaloğu, anlaşmaları, alış verişi, kısa yolları, eğitimi, yakın akrabaları , kardeşleri ve günlük hayatı temsil eder. Merkür, geri harekette iken hiç bir yenilik yapmamaya, anlaşma imzalamamaya çalışınız. Anlaşmalar bozulabilir. Kimseye söz vermeyin, verdiğiniz sözleri tutamayabilirsiniz     Dikkatli konuşun, konuşmalarınız yanlış anlaşılabilir. Haklıyken haksız duruma düşebilirsiniz. Sevdiklerinizle  aranıza soğukluk  girebilir . Ümitle beklediğiniz haberlerden ümitsizliğe düşebilirsiniz. Beklediğiniz telefon haberleri gecikebilir. Bilgisayarlar ve telefonlar bozulabilir. Hırsızlık  olayları artabilir. Yalan yanlış haberler sizleri huzursuz edebilir. İletişim aletlerine, bilgisayarlara, para harcamamaya çalışın. Alacağınız  üzücü haberlere kulak asmayın. Yapmadığınız, bir şey  için iftira atılabilir.

 

Merkür unutkan ve hazır cevaptır. Merkür’nün geri gitmesi, sizi etkileyebilir. Kimseyi dinlemeyip sadece kendinizin dinlenilmesini isteyebilirsiniz. Eğitimle ilgili güzel haber bekleyenler, üzücü haberler alabilirler. Bunlar kalıcı değil, geçici  üzüntülerdir. En iyisi Kasım’ın 30’una kadar hiç bir yenilik yapmayın. Başınıza beklemediginız bir şey geldiğinde, geçiçi olduğunu düşünün aldırış etmeyin. Nasıl olsa her şey düzelecek. En  iyisi yarım kalmış işlerinizi (5-10 Kasım aralığı ve 25-30 Kasım aralığı hariç çünkü Merkür stationary yani durağan olacak) bitirmeye  çalışın. Merkür tersken sadece kötü şeyler olacağını düsünmeyin. Güzel şeylerde bekleyin. Eskiden tanıdığınız ve dargın olduğunuz eski bir dostunuz karşınıza çıkabilir, onunla barışabilirsiniz. Çok sevdiğiniz ve ayrılmak zorunda kaldığınız  eski sevgiliniz  aniden karşınıza çıkabilir. Onunla yine bir araya gelme sansınız doğabilir. Çok sevdiğiniz ve kaybettiğiniz  bir eşyayı bulmaktan vazgeçtiğiniz bir zamanda bulabilirsiniz.

 

Merkür geri hareketteyken  insanlara unutkanlık ve dalgınlık verebilir. Dikkat etmeniz gereken şeyler var. Evden çıkmadan önce, kapıyı pencereyi kapattığınıza emin olun. Yemeğin altını kapatıp kapatmadığınıza emin olun. Aksi halde evden çıkıp yine geri dönebilirsiniz.  Araba kullanırken daha dikkatli olun. Anahtarları unutmayacağınız bir yere koyun aksi halde kaybedebilirsiniz. Merkür geri giderken beklenti içinde olmamakta fayda var. Beklentileriniz gecikebilir , istekleriniz olmayabilir . En iyisi  işi zamana bırakın. Zamanın geçmesiyle  kazanılan zamanın tadını çıkarmaya bakın. Son cümle biraz Satürn’ce oldu  fakat gerçek bu. Huysuz Merkür’ün hakkından ancak Satürn geliyor J.

 

Merkür gerilemesi bütün burçları etkileyecek. Fakat en fazla etkilenecek olanlar, Balık Başak /İkizler Yay/ Aslan Kova/ Boğa  Akrep. Fakat yinede Balıklar, İkızler, Aslanlar  daha dikkatli olsunlar. Merkür’ün Yay burcunda  gerilemeye başlamasıyla, Yay burcunun temsil ettiği konularda huzursuzluk yaşanacak. Yayıncılıkla, medyayla, turzimle eğitimle ilgilenenler bir değişiklik  yapmasınlar. Her şeyi olduğu gibi bırakın . Seyahat düşünenler, bu düşüncenizi daha ileri bir tarihe ertelemekte belki fayda olabilir. Yabancılarla iş anlaşması yapmak isteyenler, hemen karar vermeyin bir kez daha düşünmekte fayda vardır belki ne dersiniz? İş, eğitim, evlilik ve daha iyi bir yaşam için yabancı ülkelerde  yaşayanlar, yabancılara karşı dikkatli olunuz . Yabancılar tarafından  dolandırılıp veya kandırılıp hüsrana uğrayabilirsiniz. İç aydınlığına önem veren keşifci yüce gönüllü kişiler;  sırlarınızı saklayın. Eğitmek istediğiniz kişileri bilgilendirmeyi erteleyin.

Sifa Avcin

 

 

 

Astrolog Sifa Avcin
05/11/2012
Bromley – Kent

Sosyal Medya Paylaşım Alanı