GÜNCEL JÜPİTER TRANSİTLERİ

GÜNCEL JÜPİTER TRANSİTLERİ

jupiter-transitleri

18 Şubat 2013 UK saati ile 11:53’de gökyüzünde Ay ve Jüpiter kavusumu var. Kavuşum  İkizler burcunun 6’ıncı derecesinde  ve 55’inci dakikasında gerçekleşiyor. Kavuşum anı gerçekleşirken, ufukta, duyguların, içgüdülerin ve şefkatin burcu Yengeç yükselmekte. Yükselen burcun yöneticisi Ay 12’inci evde İkizler burcunun 6’ıncı derecesinde ve Jüpiterle   kavuşum konumunda. 12’inci ev bilinç altını, endişeleri, kayıpları, üzüntüleri temsil eder. Hapishaneler, hastahaneler, kapalı yerler 12’inci evle ilişkilidir. Yanlız kalma isteği, inzivaya çekilmek 12’inci evle ilişkilidir. Bu günlerde yanlız kalma isteğine kapılabilirsiniz. İnzivaya cekilmeyi düşünebilirsiniz. Olur olmaz şeyleri dert edip üzülebilirsiniz. Büyüyen, genişleyen dertlerinizle başa çıkamayıp sinirli ve huzursuz olabilirsiniz. Kendinizi hasta zannedebilirsiniz. Ay 12’inci evde İkizler burcunda huzursuzluğa, endişeye, duygusallığa ve asabiyete neden olur. Bu günlerde duygusal olabilirsiniz. Kimse sizi anlamıyor sevmiyor hissine kapılabilirsiniz. Ay 12’inci evde gizli aşk ilişkilerini de gösterir. Gizli duygusal aşk ilişkilerine özlem duyabilirsiniz. Sezgileriniz güçlenebilir. Gizlere sırlara ilgi duyabilirsiniz.  Jüpiter’in 12’inci evde Ay ile kavuşumu sezgi ve rüya aracılığıyla gelen manevi derin ilimleri temsil eder. Jüpiter ve Ay kavuşumunun,12’inci evde gerçekleşmesi, manevi ilimlere ve rüyalara karşı içinizde, bir merak uyandırabilir. Jüpiterle Ay kavuşumu, sizi tehlikelerden, korur. Size azap veren, geceleri uykunuzu kaçıran gizli korkulardan, kabuslardan sizi  kurtarır. Ay ve Jupiter kavuşumu duadır, adanan adağın yerine gelmesidir. Maddi manevi zenginliktir. Manevi ziyaretlerdir. Gizli bilinmeyen bir alemden, sizlere yardım geldiğini ve korunduğunuzu hissedersiniz. Ay ve Jüpiter’in 12’inci evde İkizler burcundaki kavuşumu, açık fikirlilik ve orjinal bir akıl kapasitesi verir. Öğrenmek istediklerinizi kendi kendinize öğrenirsiniz. Öğrendiklerinizi başkalarınada öğretirsiniz . Paylaşmak bilgi alış verişi sizi mutlu eder.  Dini konular, önem kazanır. Semavi ilimlere karşı, içinizde  bir merak uyanır. Bu konuları araştırmak ve öğrenmek istersiniz. Doğum haritanızdaki gezegen konumları transit gezegenlerle olumlu bakış acısı oluşturuyorsa, böyle zamanlarda inancınız daha çok artar. Güçlü derin inancınız, size gerçekleri gösterir. Gerçekleri gördüğünüzde geçmişte yaptığınız hataları hatırlarsınız. Kendi kendinizi, arındırır temizlersiniz. Meleksi bir özellik kazanırsınız. Tehlikelerden, kötülüklerden korunduğunuzu hissedersiniz.

Ay ve Jüpiter kavuşumu, Koç burcunun 6’ıncı derecesinde ilerleyen Uranüs’le şanslı kolay bir bakiş açısı oluşturmakta. Hem sezgisel, hem bilimsel konularda maddi manevi güç kazanmaya başladınız. Önsezileriniz size ilerde ne gibi ilerlemeler, yaşayacağınızı gösteriyor. İkizler burcunda ilerleyen Jüpiter Haziran ayının 25’ine kadar sizi desteklemeye devam edecektir. Kiminiz eğitimden, kiminiz yabancı ülkelerden, kiminiz önemli evraklardan, sevineceksiniz. Ticaretle, turizimle, astroloji, astronomi, bilimle, ilimle yayıncılıkla uğraşanlar başarı sizi bekliyor. Başaracaksınız. Ani gelen cesaretle atılım yapacaksınız. Fırsatlara açık olun. Hiç birşeyi sonradan yaparım düşüncesiyle ertelemeyin.

Fakat: Neptün Balık burcunun 2’inci derecesinde transitini gerçekleştirmekte. İkizler burcunun, 6’ıncı derecesinde ilerlemekte olan Jüpiter’le sert bakış açısı oluşturmakta. Neptün ve Jüpiter’in sert bakış açısı oluşturması, büyük hayallerinizi suya düşürebilir. Planlarınız bozulabilir. Çok önem verdiğiniz bir proje sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Büyük vaadlere kanarsınız ve maddi manevi zarara uğrarsınız. Çok üstün yetenekleriniz var zannedersiniz. Kendinizi özel bir insan olarak görebilirsiniz. Kendi kendinizi beğenir kendi kendinizi översiniz. Dikkatsiz, dalgın ve unutkan olursunuz. Disipline ve saygıya önem vermezsiniz.

Sifa Avcin

 

 

 

Astrolog Şifa Avcın
17/02/2013
Bromley UK

Sosyal Medya Paylaşım Alanı