GECENİN GÜMÜŞ SAÇLI KRALİÇESİ AY  YENGEÇ BURCUNDA

GECENİN GÜMÜŞ SAÇLI KRALİÇESİ AY  YENGEÇ BURCUNDA

 

4.1. AY YENGEÇ BURCUNDA – GENEL ETKİLER

Siz doğduğunuzda Yengeç burcundan olabilirsiniz. Yükselen burcunuz Yengeç olabilir. Haritanızda Yengeç burcunda gezegen birikimi olabilir. Ay burcunuz Yengeç burcu olabilir. Başka bir burçtan da olsanız, doğum haritanızda Yengeç burcu güçlü ise bir Yengeç burcu insanı gibi davranacak ve Yengeç burcu özellikleri göstereceksiniz. Ay Yengeç burcunun yöneticisidir. Aynı Ay, Boğa burcunda yücelir ve bu burcun 3. derecesinde şereflenir. Doğum anında Ay Yengeç burcunda doğmuş ise, içgüdüsel duygularınız ve hisleriniz gelişmiştir. Derin sezgi gücüne sahipsiniz. Hislerinizin gücü sizi yanıltmaz. Ay, Yengeç’te kendi doğal burcundadır. Yengeç burcunda doğan Ay en bereketli, en güzel ve en güçlü halindedir. Ay gecenin nuru ve gecenin parlak yıldızıdır. Yengeç burcunda doğan Gecenin Işığı, güçlü hislerin, temiz duyguların, koruyucu şefkâtin gücüdür. Ay, Gecenin Gümüş Saçlı Kraliçesidir.

Doğum anında Yengeç burcunda doğan Gecenin Gümüş Saçlı Kraliçesi sevecen, şefkâtli ve koruyucu bir insan olduğunuza işaret ediyor. Ailenize, sevdiklerinize değer vererek onlara sahip çıkarsınız. Evinizde sevdiklerinizi ağırlamak sizleri mutlu eder. Ev hayatını seviyorsunuz. Bütün güzellikleri ve mutlulukları evinizde yaşarsınız. Eviniz sizin sığınağınızdır. Bir su grubu burcu olan Yengeç size denizi, dereleri, nehirleri ve sulak yerleri sevdirir. Çiftlik hayatını, bağı, bahçeyi ve ev sahibi olmayı da sevdirir. Şanslıysanız, hayatınızın ilk yıllarında su gören bir yerde yaşama şansınız olur. Bu şans hayatınızın ilk yıllarında gelmese de ilerleyen bölümlerinde elinize geçecek. Yengeç burcunda doğan Gecenin Yıldızı, su gören bir yerde bir mal varlığına sahip olacağınızı ve su gören bir yerde yaşayacağınızı size müjdeliyor.

Yengeç burcunda doğan Ay’ın bereket enerjileri ile doğan uğurlu ve hayırlı kişileri… Elleriniz bereketli, becerikli ve uğurlu. Ne ekerseniz, ne yaparsanız bereketini görürsünüz. Para biriktirmeyi seversiniz. Biriktirdiğiniz parayı ilerdeki hayatınızı düşünerek emlaka yatırırsınız. Yavaş yavaş biriktirdiğiniz paranın bereketlendiğini görürsünüz. Biriktirdiğiniz paranızı, annenizin de maddî desteği ile, taşınmaz mal almak için bir başlangıç olarak kullanırsınız. Bazen de bu parayı evinizi değiştirmek ve evinizi güzelleştirmek için harcarsınız. Eşyalarınızı, perdelerinizi ve halılarınızı değiştirmek için kullanmanız da mümkündür. Şömineyi, fıskıyeli süs havuzlarını, büyük, geniş camlı odaları seviyorsunuz. Elinize geçen parayı, evinizi güzelleştirmek ve istediklerinize sahip olmak için seve seve harcamaktan mutlu olursunuz. Kendi çabalarınızla güzelleştirdiğiniz evinize daha çok bağlanırsınız. Yeni bir ev almayı, evinizi değiştirmeyi ve taşınmayı düşünüyorsanız, park yakınlarında veya su gören bir yerde ev sahibi olmanız yüksek bir ihtimâldir. Ebeveynlerinizden de size taşınmaz bir mal kalması mümkündür. Sevdiğiniz ve özlediğiniz her şeye kavuşacaksınız.

Ay burcu Yengeç olan kişiler… Zaman zaman hassasiyet göstererek alıngan olursunuz. Kimse beni anlamaz, kimse beni düşünmez diyerek derin düşüncelere dalar, mahsun olursunuz. Böyle zamanlar kendinize acıdığınız için herkesten uzaklaşırsınız. Eşinizin bir iş problemi olabilir. Bu nedenle evinizde bir tartışma yaşayabilirsiniz. Bir kadın maddî veya manevî size bir üzüntü yaşatabilir. Sağlık ve maddî sorunlar huzursuzluğa neden olabilir. Kilolarınızla ilgili yaşadığınız problemler yemeğe karşı iradenizi daha çok zayıflatır. Belki de kilolarınıza sebep olan, vücudunuzun su toplamasıdır.

Mahkemelerde sürüncemede kalmış davalarınızın hâlâ sonuçlanmaması huzursuzluklarınızı artırır. Hepiniz farklı problemler ile sıkıntı ve huzursuzluk yaşarsınız. Ne kadar da sakin olsanız, problemlerden doğan huzursuzluklarla öfkeye kapılarak sonradan pişman olacağınız kararlar verirsiniz. Aslında siz kolay kolay öfkelenmezsiniz. Fakat zaman zaman öfkelendiğiniz de olur. Kendinize güveniniz. Kendinize olan güveninize sahip çıkınız ki cesaretinizi kazanasınız. Güven ve cesaretin verdiği güçle büyük bir atılım yaparak kalıcı işlere başlamanız mümkündür.

Dikkatli, ihtiyatlı, ciddi ve mesuliyet sahibi olan eşinizin otoriter, küstâh, inatçı ve her şeyi kadere, talihe bırakan olumsuz huyları da var. Zorluklar karşısında mücadele etmeyi bilmez. Fakat kariyer yapmak ve yükselmek için sonsuz bir mücadele gücüne, inada, hırsa ve azme sahiptir. Eşiniz ne kadar da iyi olsa, kendi doğrularına göre size davranacaktır. Eşinize anlayış gösterir ve ona uyum sağlarsanız uzlaşmaya varacaksınız.

Hastalıklarınız soğuk algınlığından ve mide rahatsızlığındandır. Kadınsanız göğüslerinizle ilgili bir problem yaşamamak için dikkatli olmalısınız. Aileden gelen genetik hastalıklar ile ilgili bir sağlık problemi yaşamanız mümkündür.

Astrolog Şifa Avcın

Sosyal Medya Paylaşım Alanı