(5) bölüm Jüpiter Burçların ve yıldızların günleri ve saatleri

fortuna_prime4

(5 )  Bölüm  Jüpiter.

Burçların ve yıldızların  Saatleri ve  günler

Yıldızların ve  burçların saatleri ve günleri vardır. Hazreti Süleyman’ın kitabında  bu ilimden söz edilir.  Çok eski zamanlardan beridir,( en azından 27 asır  öncesinden )bu ilime değer verilmiştir.  Büyük Alimler eserlerinde, yıldız saatlerinden  ve  yıldız günlerinden söz etmişlerdi. Hergün bir yıldızın etkisinde  ve  her saatde bir yıldız saatinin  etkisi altındadır. Güneş doğarken gün başlar. O gün hangi gezegenin günüyse,  günün  ilk saati o gezegen  ile başlar.  Önemli bir evrağınızı veya çok sevdiğiniz bir kitabınızı kaybedebilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz değerli bir sevdiğinizi ansızın karşınızda görürsünüz. Hiç beklemediğimiz bir yerden elinize para gelebilir veya para kaybedebilirsiniz.  Yaşadığınız olumlu veya olumsuz  etkiler yıldız  saatlerinden  ve yıldız günlerinden  kaynaklanmaktadır.

Jüpiter

Bazı günler iyimserliğiniz, şefkat duygularınız, merhametiniz misafirperverliğiniz, dini duygularınız ve inançlarınız  artar. Felsefeye  ve iç aydınlığına önem vermeye başlarsınız. Kendi yeteneklerinizle, kendi  kendinize öğrendiklerinizi, akademik çalışmalarla,  yasallaştırmak kararı alırsınız. İçinizde var olan cevheri; ortaya  çıkarararak; büyüterek  ve  geliştirerek insanların faydasına  sunmak istersiniz.  Memleketinizdeyseniz; yabancı ülkelere, yabancı kültürlere ilgi duymaya başlarsınız. Yabancı ülkelerde yaşamınızı sürdürüyorsanız, vatanınıza özlem duymaya başlarsınız ve vatanınıza dönmek için Planlar yapmaya başlarsınız. Eğitim çagındaysanız; eğitiminizle ilgili müjdeler alabilir ve uzak diyarlarda eğitim şansına sahip olabilirsiniz. Maneviyatınızın  arttığı  böyle günler, koruyucu bir güç tarafından korunduğunuzu hissedersiniz.  İşte, böyle günler Jüpiter günü veya Jüpiter saatidir.  Haftanın her gününün  belirli saatlerinde  Jüpiter saati vardır. Jüpiter günleri  ve Jüpiter saatları; hayırlı  mutlu ve kutlu zamanlardır.   Jüpiter’in günü, Perşembe günüdür. Perşembe gününün  sabahı, Güneş’in doğuşu itibarı ile  Jüpiter günü ve Jüpiter saati başlar. Perşembe gününün,  ilk saatinden sonra gelen sekizinci saatde, Jüpiter saatidir.  Perşembe gecesi Güneş battıktan sonra gelen üçüncü ve onuncu saatlerde  Jüpiter,  saatidir. Jüpiter’in yönetiminde olan Perşembe günü Yay ve Balık burçlarının etkisindedir. Yay burcunun dost burçları, Aslan ve Koç burçlarıdır. Balık burcunun dost burçları,  Akrep ve Yengeç burçlarıdır.  Jüpiter, Aslan burcunun ikinci on günü dediğimiz ikinci dekanında ve Balık burcunun ikinci on günü dediğimiz, ikinci dekanında doğanları güçlü etkiler. Jüpiter Yengeç burcunu 15’şinci derecesinde şereflenir. Bu şeref derecesi, 7. Ağustos tarihine denk gelir. 7 Ağustos’da  doğanların Güneş’i  Yengeç  burcunun, 15’şinci derecesindedir. Bu astrolojik konum, duaların kabulüne, adanan adağin yerine gelmesine,  güçlü sezgilere  ve rüya aracılığı ile gelen manevi ilimlere işaret eder.  Yıldız saatlerinden ve Yıldız günlerinden yararlanmanız için doğum haritanızı iyi öğrenmelisiniz. Perşembe Gününün yıldızı Jüpiterdir. Jüpiter’in etkileri; maddi manevi zenginliklerdir. Manevi ziyaretlerdir. Jüpiter saati, doğum haritanızdaki etkilerle uygunsa, gizli bilinmeyen alemden  sizlere yardım geldiğini ve korunduğunuzu hissedersiniz. Jüpiter saati yapılan dualarla; size azap veren, geceleri uykunuzu kaçıran, gizli korkulardn ve  kabuslardan kurtulursunuz.  Kutlu ve mutlu olan Jüpiter gününde ve saatinde, adanan adağınız yerine gelir. Yaptığınız bir hayır işi gelir sizi bulur.     Kutlu  Jüpiter  saatlerinde,  inancınız daha çok artar. Güçlü derin inancınız, size gerçekleri gösterir. Gerçekleri gördüğünüzde geçmişte yaptığınız hataları hatırlarsınız. Kendi kendinizi, arındırır temizlersiniz. Meleksi bir özellik kazanırsınız. Tehlikelerden, kötülüklerden korunduğunuzu hissedersiniz.

Jüpiter

Perşembe günü Jüpiter günüdür. Perşembe günü Güneş’in doğuşu itibarı ile Jüpiter günü ve Jüpiter saati başlar. Jüpiter’in etkisinde olan, Perşembe günü, Yay ve Balık burçlarının etkisi altındadır. Güneş’in doğuşu ile başlayan, Jüpiter gününden ve  Jüpiter  saatinden sonra gelen,8’zıncı saatde  Jüpitere aittir. Perşembe günü  Güneş battıktan sonra gelen, 3’cü ve 10’nuncu saatlerde  Jüpiter saatidir.

Venüs

Cumağa günü, Venüs günüdür. Cumaga günü Güneş’in doğuşu itibarı  ile Venüs günü ve Venüs saati başlar. Venüs’ün etkisinde olan, Cumağa günü Boğa burcunun ve Terazi burcunun etkisi altındadır. Güneşin doğuşu ile başlayan, Venüs gününden ve Venüs saatinden sonra gelen 5’şinci ve 12’ci saatler   Jüpiter’indir.  Cumağa günü, Güneş battıktan sonra gelen gelen 7’dinci   Jünpiter’indir.*

 

Satürn

Jüpiter gününde Satürn saati

Cumağartesi günü, Satürn günüdür. Cumağartesi günü Güneş’in doğuşu itibari ile, Satürn günü ve Satürn saati başlar.  Satürn’ün  etkisinde olan Cumağartesi günü, Oğlak ve Kova burçlarının hakimiyeti altındadır.  Günün ilk saatinden sonra gelen, 2’kinci ve 9’zuncu  saatler  Jüpiter  saatleridir. Cumağartesi günü güneş battıktan sonra gelen, 4’düncü ve 11’rinci  saatler  Jüpiter’in saatleridir.

Güneş

Güneş günün’de Jüpiter saatleri

Güneş  Günü,    Pazar günüdür. Güneş’in doğması ile  Güneş  saati başlar.  Pazar günü, Aslan burcunun etkisi altındadır. Aslan burcunun hakim olduğu bu günden,  Koç burçları ve Yay burçlarıda etkilenirler. Güneş’in doğuşu ile başlayan Güneş saatinden sonra gelen, 6’tıncı saat  Jüpiter saatidir. Pazar Günü Güneş battıktan sonra gelen, 1’rinci  8’zinci  saatlerde  Jüpiter saatidir. Hesaplamaları daima yaşadığınız yere göre yapacaksınız. Yaşadığınız yere göre,  Güneş ne saat doğarsa, o saat  günün  birinci saatidir.

 

AY

Ay gününde  Jüpiter saatleri

Haftanın her gününde ve haftanın her gecesinde  Jüpiter saati vardır. Ay  Günü,    Pazartesi  günüdür. Ay’ın doğması ile Ay saati başlar.  Pazartesi günü, Yengeç  burcunun etkisi altındadır. Yengeç  burcunun hakim olduğu bu günden,  Balık  burçları ve Yengeç  burçlarıda etkilenirler.Pazartesi  günü, Ay’ın doğuşu ile başlayan Ay saatinden sonra gelen, 3’cü saatde Jüpiter saatidir.Pazartesi  günü, Güneş battıktan sonra gelen, 5’ci ve 12’ci saatlerde Jüpiter saatidir. Hesaplamaları daima yaşadığınız

 

Mars

Yıldız satleri. Mars gününde,  Jüpiter saatleri.

Salı Günü Mars’ın günüdür. Salı günü  Güneş’i doğuşu  ile  Mars   saati ve  Mars günü başlar. Salı günü Koç burcunun  ve  Akrep burçlarının etkisi altındadır. Salı günü,  Mars’ın  doğuşu ile başlayan Mars günü ve Mars saatinden sonra gelen,  7’dinci  saat,  Jüpiter saatidir. Salı  günü Güneş battıktan sonra gelen, 2’kinci   ve  9’zuncu saatlerde   Jüpiter saatidir.**

 

Merkür

Yıldız saatleri.

Merkür gününde Jüpiter saatleri. Haftanın her gününde ve haftanın hergününün gecesinde  Jüpiter saatleri vardır.

Çarşamba günü Merkür’ün günüdür. Çarşamba günü Güneş’in doğuşu ile Merkür saati  ve Merkür günü başlar. Merkür’ün etkisinde olan Çarşamba günü,  İkizler ve Başak burçlarının etkisi altındadır. Güneş’in doğuşu ile başlayan Merkür  günü  ve Merkür saatinden sonra gelen Çarşamba gününün,4’ düncü  ve  11’rinci saatleri  Jüpiter’e aittir. Çarşamba günü Güneş battıktan sonra gelen, 6’ tıncı  saatde,  Jüpiter’indir.  Yaşadığınız yere göre,  Güneş ne saat doğarsa, o saat  günün  birinci saatidir.

yildizlarin_bize_soyledikleri_h1240

Şifa Avcın

Satürn günü Merkür saati yazılmıştır

Sosyal Medya Paylaşım Alanı