Yengeç Burcu

Astroloji-Yengec-Burcu-Sembolu1-300x225

(21 Haziran – 22 Temmuz)

 Element: Su

Nitelik: Öncü

Yönetici gezegen: Ay

Yönettiği ev: 4. Ev

Yetenek: Üstün sezgi gücü ve sabır

Anatomi: Göğüsler

 

Büyük isteği: Güvenli ve mutlu bir yuva

Kendini tanımlayan sözler: Anaç, şefkatli, yardımsever

 

Genel Özellikleri: 21 Haziran ile 22 Temmuz arasında doğanlar Yengeç burcundan olup; bu burcun yıldızı olan Ay’ın enerjisini daha güçlü hissederler. Toplumun temel taşı dediğimiz kişiler bu burçtan çıkar. Duygusal, duyarlı ve uysaldırlar. Geçmiş anılara ve maneviyata önem verirler.

 

Sevdikleri için emeklerini de paralarını da harcamaktan mutluluk duyarlar. Misafir ağırlamayı severler. Her ne kadar dıştan rahat, sert ve kendinden emin görünseler de yakınları onların ne kadar hassas, kırılgan ve yumuşak kalpli olduğunu bilirler.

 

Yengeç burcu anaç ve kadınsı bir burçtur. Topluma, aileye, yuvaya ve geleneklere düşkündürler. İyi bir anne, iyi bir eş ve iyi bir arkadaş olurlar. Yemek yapmaktan ve evde oturmaktan hoşlanırlar. Bütün dünyaları evleridir. Hiçbir zaman çalışmaktan yana değildirler. Ancak çalışmak zorunda kalırlarsa; öncelikle evde geçerli olan mesleklerden birini denerler. O da olmazsa; kısa mesailerle hastane, okul veya lokantalarda çalışırlar.

 

 

Yengeç Burcu Dekanları

 Dekan:21 Haziran – 30 Haziran

 

 

21 Haziran ile 30 Haziran arasında doğan kişiler Yengeç burcunun ilk ondalığı olan birinci dekanında doğmuşlardır. Ay, bu dekanda çok güçlü çalışır. Acıma ve merhamet duyguları o kadar güçlüdür ki; çaresizlere yardım eli uzatırlar.

 

Bu dekanda doğan kişiler duygusal oldukları kadar parayı da önemserler. Parayı, ev almak için isterler. Bu konuda o kadar başarılıdırlar ki; kendilerini emlak işinde bulurlar. Ev ve arsa alım satımından hatırı sayılır bir servete sahip olurlar. Turizm ve otelcilik de onlara göredir.

 

Bu dekanda Mars, Satürn ve Plüton zararlı etkiler yapar. Mars, bu dekanda doğan kişilerin hayatında duygusal çatışmalar, ani öfke patlamaları; kadınlarda ise çocuk düşürme problemleri yaratır. Satürn, kasvetli, soğuk bir aile hayatı; Plüton ise duygularını gösterme zorluğu verir. Üstelik kendine ait bir sır yüzünden hayatının bir devresinde kendini eve hapsetme olasılığı yüksektir.

 

 

21 Haziran ile 30 Haziran Arasında Doğan Erkekler

 

21 Haziran ile 30 Haziran arasında doğan erkekler Yengeç burcunun ilk ondalığı olan birinci dekanına girerler. Bu dekanda Yengeç burcu ve Ay’ın etkileri daha güçlüdür.

 

Bu erkekler sabırlarıyla bilinirler. Vatanlarına düşkündürler; vatanlarından ayrı kalamazlar.

 

Annelerine, eşlerine ve kız kardeşlerine duygusal bağlarla bağlıdırlar. Evlilik hayatlarında annelerini ve babalarını yanlarında isterler. Evlerinde ve su kenarında yaşamaktan mutlu olurlar. Yalnız, mide ağrılarından şikayet ederler.

 

 

21 Haziran ile 30 Haziran Arasında Doğan Kadınlar

21 Haziran ile 30 Haziran arasında doğan kadınlar Yengeç burcunun ilk ondalığı olan birinci dekanına girerler. Bu dekanda Yengeç burcu ve Ay’ın etkileri daha güçlü olup bu kadınları daha hassas, daha içli yapar. Sevdiklerine şefkat ve sevgiyle bağlıdırlar. İyi bir eş, iyi bir anne ve iyi bir arkadaş olurlar.

 

Yemek ve ev işi yapmayı severler. Bütün dünyaları evleridir. Hiçbir zaman çalışmaktan yana değildirler. Çalışmak zorunda kalırlarsa evde geçerli olan meslekleri tercih ederler. O da olmazsa kısa mesaili işleri denerler. Bu işler genellikle okul, lokanta ve hastanelerde olur. Satürn, olumsuz bakış açısı aldıysa, evlerinde kendilerini çok yalnız ve mutsuz hissederler.

 

Dekan: 1 Temmuz – 11 Temmuz

 

1 Temmuz ile 11 Temmuz arasında doğanlar Yengeç burcunun ikinci ondalığı olan ikinci dekanına girerler. Bu dekanda, Akrep burcu, Plüton ve Mars’ın enerjisi Yengeç burcunu kuvvetli, atılgan, cesaretli, korkusuz ve sezgileri güçlü biri yapar.

 

Bu dekanda doğan kişiler, hayatın gizli sırlarını araştırıp, bilinmeyenle uğraşırlar. Doğaüstü olaylarla yakından ilgilenirler. Bazılarının doğaüstü güçleri vardır. İnsanlar, onların yanında bulunmaktan mutlu olurlar. Karşısındaki kişinin içini okur, hiç fark etmeden bütün sırlarını söylerler. Fakat bu kişiler kendi sırlarını kimseye söylemezler. Bu ondalıkta doğanlar, ağzı sıkı, sır saklayan kişilerdir.

 

Psikolog, dedektif, gizli örgüt elemanı, din veya cenaze ile ilgili mesleklerle uğraşan kişiler genellikle bu dekandan çıkarlar.

 

Baş, göz, karın içi veya kan hastalıklarında dikkatli olmalıdırlar.

 

1 Temmuz ile 11 Temmuz Arasında Doğan Erkekler

 

1 Temmuz ile 11 Temmuz arasında doğan erkekler bu burcun ikinci ondalığı olan ikinci dekanına girerler. Atılgan ve cesurdurlar. Bir şeyi akıllarına koyarlarsa, zor ya da imkansız da olsa, ne yapar eder istediklerini elde ederler. Sabırları da inatları da meşhurdur. Hataları affetmeyen intikamcı kişilerdir. Akrep burcu, Plüton ve Mars’ın etkisiyle bir taraftan yok etmek, Yengeç burcu ve Ay’ın etkisiyle de bir taraftan korumak, kurtarmak isterler. Bir taraftan kurban etmek, bir taraftan da yaşatmak isterler. Adeta, kurbanını kurtarmak isteyen bir kasap gibidirler.

 

Aşk konusunda çekici bir gücü vardır. Sevdi mi tam sever. Bir kadını nasıl mutlu edeceğini bilir. Yalnız, bir kadınla kalamaz; rahatlıkla ihanet eder. Bundan dolayı pişman olmaz; bunu normal görür. Fakat kendisine ihanet edildi mi, mutlaka intikamını alır. Bu erkeğin aşkı da nefreti de güçlüdür.

 

Sevdiği kadın genellikle hassas, içli, suskun, talihsiz ve hayatta çok acı çekmiş biridir. Bu dekanda doğan erkek, bu kadına koruma içgüdüsüyle yanaşır. Sonunda da kadına aşık olur.

 

Bu dekanda doğan kişilerin yüzünde, kasığında veya göğsünde Mars’ın bir işareti olur.

 

 

 

1 Temmuz ile 11 Temmuz Arasında Doğan Kadınlar

 

1 Temmuz ile 11 Temmuz arasında doğan kadınlar, Yengeç burcunun ikinci ondalığı olan ikinci dekanına girerler. Bu dekanda Akrep burcu, Mars ve Plüton çok güçlü çalışır.

 

Bu dekanda çekingenlik, hassasiyet ve kırılganlık duyguları yerini cesaret, hırs, kin ve intikam alma arzusuna bırakır. Bu kadınlar erkeksi ve korkusuzdurlar. Kendi işini kendi yapan, kimseden yardım beklemeyen bir karakterleri vardır. Zengin olma ihtimalleri yüksektir.

 

Psişik olaylar, medyumluk, insanın içini okumak, sırlarla ilgilenmek başta gelen önemli işleridir. Görünmeyen bir güç tarafından korunduklarını hissederler. Rüyalara önem verirler. Ağızlarına alamadıkları, anlatmaya utandıkları, açık seçik rüyalar görürler. İnsanların ağzından sırlarını çok rahat alabilirler; fakat kendi sırlarını kimseye söylemezler.

 

Bu dekandaki kadınların birden fazla evlilik yapma ihtimalleri yüksektir. Evlilik hayatında eşiyle uyumsuzluk yaşar veya eşinden beklemediği bir darbe alırsa intikamı korkunç olur. Hangi silahla vurulursa, aynı silahla karşılık verir.

 

Bu dekandaki kadınların çocuk düşürme nedenlerinden biri; rahim içi duvarının kaygan olmasıdır.  Daha çok kız çocukları olur.

 

Renklerden kırmızı, siyah ve gümüş rengini severler.

 

3 ve 4 Temmuz’da doğan kadınların dini duyguları gelişmiş; aynı zamanda çevrelerine sevgi ve şefkat saçarlar. İnançlı, güçlü ve duygusaldırlar. Dini yolculuk yapmak isterler ve bunu da gerçekleştirirler.

 

Uzak ülkeler, farklı medeniyetler ilgilerini çeker. Özel yıldız haritalarında, sert yıldız açıları varsa; yolculuklarında beklenmedik, tehlikeli bir olayla karşılaşabilirler. Herhangi bir nedenle de gözden düşme ihtimalleri vardır.

 

 

12 Temmuz – 22 Temmuz

 

12 Temmuz ile 22 Temmuz arasında doğanlar Yengeç burcunun üçüncü ondalığı olan üçüncü dekanına girerler.

 

Bu dekanda Balık burcunun, Neptün’ün ve Jüpiter’in enerjisi güçlüdür. Ay ve Neptün’ün birleşmesi bu kişileri; hayalci, hassas, olaylar karşısında çabuk etkilenen, romantik ve duyarlı yapar. Şiire ve şarkı söylemeye ilgi duyarlar. Sevgiyi kalplerinde besleyip büyütürler. Ruhsal yetenekleri ve altıncı hisleri güçlüdür. Dine önem verirler.

 

Sevdikleri kişiyle evlenirlerse, evlilikleri uzun sürer.

 

Arkadaşları arasında farklı isimlerle çağrılırlar.

 

Rahatsızlıkları; ayak ağrısı, soğuk algınlığından kaynaklanan hastalıklar ve unutkanlıktır.

 

 

 

12 Temmuz ile 22 Temmuz Arasında Doğan Erkekler

 

      12 Temmuz ile 22 Temmuz arasında doğan erkekler Yengeç burcunun üçüncü ondalığı olan üçüncü dekanına girerler.

 

Su ile ilgili her şeyden zevk alırlar. Hayallerinde deniz kenarında bir evlerinin olmasını, arkadaşlarını bu evde ağırlamayı ve dini sohbetler yapmayı isterler. Planlı yaşarlarsa bunu başarabilirler. Para biriktirme yetenekleri çok gelişmiştir. Biriktirdikleri bu paraları evleri ve sevdikleri için harcamayı severler. Kendi kendilerine yetebilen insanlardır.

 

12 ve 14 Temmuz arasında doğanların astroloji yeteneği vardır. Gökyüzü ve yıldızlar onları cezbeder; ayrıca doğaüstü olaylara da ilgi duyarlar. Özel yıldız haritalarında sert açılar varsa; dalgınlık veya doğal afetler yüzünden kayıplar görülebilir.

 

16 ve 18 Temmuz arasında doğan erkekler, sürpriz bir başarı yakalarlar.  Politikada başarılı olurlar. Özel yıldız haritalarında olumsuz bakış açıları varsa; ani bir şekilde gözden düşmeler ve maddi kayıplar gerçekleşir. Bu erkeklerin ciğerlerine dikkat etmeleri gerekir.

 

12 Temmuz ile 22 Temmuz Arasında Doğan Kadınlar

 

12 Temmuz ile 22 Temmuz arasında doğan kadınlar Yengeç burcunun üçüncü ondalığı olan üçüncü dekanına girerler. Balık burcu, Neptün ve Jüpiter’den enerji alırlar.

 

Neptün’ün etkisi, bu dekanda doğan kadınları fazla hayalci yapar. Aynı zamanda çekingen ve içe kapanık bir görünümleri vardır. İnsanlara erken inanır ve güvenirler. Batıl inanışları vardır.

 

Bu kadınlar genelde balık etinde olup; yuvarlak omuzlu ve güzel gerdanlıdırlar. Bu kadınların gerdanında ve ayaklarında bir izi olur.

 

Jüpiter’in, Yengeç ve Balık burcunun etkisiyle biriktirmeyi severler; bozuk para biriktirmeye meraklıdırlar.

 

Bu dekanda doğan kadınların gizli korkuları vardır. Yalnız kalamaz; takip ediliyor korkusuyla sürekli arkalarına bakarlar. Zayıftırlar; kendilerini koruyamazlar.

 

Aşk konusunda da korkaktırlar. Acı çekmemek için erkeklerden uzak dururlar. Erkekler, bu dekanda doğan kadının masum, duygusal, çekingen ve utangaç olmasından etkilenir. Bu kadını gerçekten sevmişlerse onunla evlenirler. Fakat zaman zaman aynı evde yaşayan iki yabancıya dönüşürler. Herhangi bir sebepten ötürü ayrı kalsalar da tekrar bir araya gelirler.

 

Bu dekanda doğan kadınlar, kız çocuklarını severler.

 

Hastalıkları duygusal sebeplerdendir. Mide, sağ göğüs ve saç dökülmesine dikkat etmelidirler.

 

Sosyal Medya Paylaşım Alanı