Yay Burcunda Merkür Gerilemesi

MERKÜR GERİLEMESİNİN BURÇLARA VERDİĞI ETKİLER

merkur-gerilemesi

KOÇ BURCU / YÜKSELEN KOÇ: Sevgili Koç’lar Merkür gerilemesi, dini, felsefeyi, ticareti, yabancı ülkeleri, uzun yolları temsil eden, 9’uncu evinizde gerçekleşiyor.

Büyük işler peşinde koşanlar, uzun yollar düşünenler, eğitim ve iş amaciyla, yeni başlangıçlar yapmak isteyenler; şimdilik bu isteklerinizi, 30 Kasım’dan sonraya bırakın.

Eş tarafından, akraba oldugunuz kişilerle, yanlış anlaşmalar yüzünden, aranızda soğukluk olabilir.

Aşk ilişkilerinde, düşünmeden davranıyorsunuz. Sevgilinizle aranızda, zorluk,huzursuzluk ve kıskançlık var. onu takip etmek istiyorsunuz. Içinizde bir şüphe, başka bir kişinin varliği, sizi endişelendiriyor. Kasım’ın 2’inci haftası ile Aralığın ilk haftası   öfkeniz, arzularnız ve yakıcı duygularınız artacak.

Sevdiğinizi ele geçirmek isteyeceksiniz fakat, red edileceksiniz. Sevgilinizin sizi red etmesine sebep yine sizsinniz. Sevgilinize karsı cok hatalar yaptınız ve hatalarınıza karşı ondan anlayış bekliyorsunuz.

Mevki sahibi olanlar, gizli ilişkileriniz sizi gözden düşürebilir.

BOĞA / YÜKSELEN BOĞA OLANLAR: Güçlü, hamarat ve çalışkan Boğa’lar. Hareketleriniz ve düşünceleriniz yine yavaşlamaya başladı. İşlerinizi   ertelemekten tembel durumuna   düştünuz. Konuşmaya usanıyorsunuz   Herşeyi ayağınıza bekliyorsunuz. Yakınlarınız, hizmetçiniz değildir.

İlişkilerden, evlilikten, bir hayal kirikliği yaşayabilirsiniz. Çok güvendiğiniz bir dost yüzünden, istekleriniz engellenebilir, ümitleriniz kırılabilir. Arkadaş  çevrelerinden, arkadaş toplantılarından, şimdilik uzak durun  Maddiyata dayalı işlerinizi, Aralik ayının sonlarına bırakın. Para kayıplarına karşı dikkatli olun. Uzun zamandır bir paranın düsüncesini yapıyorsunuz. Bir kadın desteğiyle bu paraya sahip olacaksiniz. Ailedeki büyüklerden sağlık sorunları çekenler var, yolunuzu bekliyorlar. Dedikodular yuzunden sinirlenmeniz, geceleri uykunuzu kacıracak.

Eşle aranızda, iletişim problemleri yasayabilirsiniz. Birden fazla çocuğu olan Boğa’lar, ikinci çocuğunuzun, bir problemi yüzünden, huzursuzluk yaşayabilirsiniz. Eşiniz gereksiz masrafları ile size sorun çıkaracak.

İKİZLER / YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR: Sevgili İkizler; oğrenmekten, bilgilenmekten mutluluk duyuyorsunuz. Telefonları ve bilgisayarları cok seviyorsunuz. Telefonlarınız ve bilgisayarlarıız bozulabilir. Her an elinizin altında yedek telefon ve bilgisayarınız olsun.

İş sahibi olan İkizler; iş hayatınızda, yeni iş sözleşmeleri yapmaktan uzak durun, yeni işçi almamaya çalışın, yanınızda calışan, işcilerden dikkatli olun. Kendi kulağınızla, sizi  çekiştirenleri duyabilirsiniz. İş yerinizdeki iletişim aletleri size sorun yaratabilir. Beklemediginiz bir anda, iş yerinde kullandığınız aletlerin bozulduğunu göreceksiniz. Unuttuğunuz, geçtigini zannetdiğiniz bir rahatsızlığınızın ortaya cıktığını göreceksiniz. Telaşlanıp, huzursuzluk duyacaksınız. Kulak, omuz ve boyun ağrılarına karsı dikkatli olun. Unutkanlık, dalğınlık, umursuzluk ve alınganlık başladı. Evinizde beslediğiniz, evcil hayvanların bakımını yaptırın.

YENGEC / YÜKSELEN YENGEC OLANLAR: İçli, hassas ve duygusal Yengeç’ler; elinize gelen bir parayı, istediğiniz gibi harcayamayacaksınız. Elinize geçen bu parayı, ailenizdeki, bir büyüğün sağlığı  için harcamak zorunda kalabilirsiniz. Kariyer yapmak isteyen Yengeç’ler bu konuda biraz daha zorluk çekeceksiniz. Hiç beklemediğiniz bir anda, hayatınıza aşk güneşi doğabilir. Bu aşkın, kış güneşi gibi olduğunu unutmayın, bu aşk sizi ısıtacak, mutlu edecek fakat kış  güneşi gibi erken batacak. Eskiden sevdiğiniz, fakat ayrılmak zorunda kaldığınız eski  aşkınız, sizi arayabilir. Eski aşkınıza umut bağlamamaya calışın. Onu, Burcunuzun yoneticisi Ay’ın, bulutların arkasına saklandıgı gibi duşünün. Eskiden sizi birakip, izini kaybetdirdiği gibi, yine ayni şekilde davranıp sizi üzecektir. En iyisi, karşınıza cıkan ani aşklara karşı önleminizi önceden alın.

Kariyer yapmak isteyenler: konuşmalarınız ve davranışlarınızla, patronunuzu hayal kırıklığına uğratabilirsiniz.

ASLAN / YUKSELENi ASLAN OLANLAR: Yaratıcılık, aşk ve zevkler evinizde, Merküri Yay burcunun 4’üncü derecesinde, durağan halde. 10 Kasim Cumartesi gecesi, Greenwich saati ile 23:22’de duraktan cıkıp, Yay burcunun 4’üncü derecsinde, gerilemeye başlıyacak. Aşk konusunda, yeniliklere heveslenmeyin. Sanş oyunlarından birsey beklemeyin. İsyankar olmayın. Şansınızın olmadığını, hiç bir işinizin öne gitmediğinden şikayet ediyorsunuz. İnancınızı yitirdiniz. İçinizden, arabalardan, yollardan sıkıntılar yaşayanlarınız oldu.

Aşk konusunda da üzüntüler yaşayanlar oldu. Eğitim çagindaki Aslan’lar, kurslardan, imtihanlardan sıkıntı yaşıyorsunuz.

14 Kasım’da Merkuri gerilemesi, 4’düncü evinizde, Akrep burcunun son derecesinde, gerilemeye devam edecek. Evinizde bazı elektronik aletler bozulabilir, aile buyuklerinizle aranız açılabilir. Büyüklerinize karsı anlayışlı  ve  saygılı olun. Ani öfke patlamaları  gösterip, sevdiklerinizi üzüyorsunuz. Karşılıklı, sözlü kavgalar size ve ailenize huzursuzluk veriyor. Evinizde okuyarak arastırmak, sizi mutlu edecek. Gök yüzü ilimleri, ilginizi çekmeye başlıyacak.

BAŞAK / YÜKSELENİ   BAŞAK OLANLAR: Sevgili Başak’lar, Merkuri gerilemesinde dikkat etmeniz gerekenler: komşular, akrabalar ve yakın arkadaşlarla   olan münasebetlerden dikkatli olun. Kardeşlerle yakın arkadaşlarla laf  kavgası yapıp, haklı  iken haksız duruma duşebilirsiniz. En iyisi, canınızı sıkanları, duymamazlıktan, görmemezlikten gelin. Yollardan, arabalardan dikkatli olun. Aliş verişe cıktıgınızda cantanızı iyi koruyun. Bir hırsızlık olayı ile karşilaşabilirsiniz.

Evli Başak’lar; eşinizle aranızdaki huzursuzluk, aranızda soğukluk yaratabilir. Telefonlardan, beğenmediginiz mesajlar alıp, sinirlenebilirsiniz. Gönderdiğiniz mesajlar, yanlış insanlara gidebilir. Beklediğiniz haberler gecikebilir. 10 Kasim ve 24 Kasım arası sevineceginiz olaylardan biri, elinize gelen paradır. Düşünüp, hayalini kurduğunuz konuda, yükselmeniz olacak, biraz sabırlı olunuz.

TERAZİ / YUKESELENİ TERAZİ OLANLAR: Romantik, duygulu, sevgi dolu Terazi’ler; Merkuri’nin gerilemesi, sizi de etkiledi. Paraya önem vermiyorsunuz. Fakat, güzelliklere, sahip olmak için, paranın ne kadar gerekli olduğunu biliyorsunuz. Bir kadınla, para yüzünden bir sıkıntı yaşayacaksınız. Bu sıkıntı yetmezmiş   gibi, saklamanız   gereken  parayı, boş hevesler için harcayacaksınız. Düşüncesizce hareket edip, zamanınızı   boş   yere harcayacaksınız. Yalan yanlış  haberler yüzünden, bir arkadaşınızla aranız açılacak. Hareketlerinizi düzeltmezseniz, kendinizi çevrenize karşı olduğunuzdan farklı göstereceksiniz. İçinizde sağlık nedeniyle para harcayanlarınız olacak. Kısa yolculuklar yapmayı düşünüyorsanız, şimdilik bu düşüncenizi erteleyin.

İçinizden, kurslara katılamayı   düşünenler var, bu düşünceyi, Aralık ayına bırakın. Bir yakınınız, trafikdeyken, polis tarafından durdurulabilir, bu haber  size   üzecek. Ailenizdeki genç erkeklerden sıkıntı alabilirsiniz. İkili ilişkilerde, bir karara varacaksınız. Sürümcede kalmış hukuki işlerden sevinçli haber alacaksınız.

AKREP / YÜKSELEN AKREP OLANLAR: Sevgili Akrep’ler, Merküri gerilemesinden en cok etkilenecek olanlar sizin burcunuz ve Yay burcudur. Bu yüzden size vereceğim bilgiler diğer   burçlarla karşılaştırılınca   daha fazla olabilir. Sevgili Akrep’ler, dalgınlık yüzünden, yollarda tehlike geçirebilirsiniz. Konuşmalarınıza dikkat ediniz. Dilinizi, yine silah gibi kullanmaya başladınız. Haklı  veya  haksız dostlarınızı yaralıyorsunuz. Sonra size hak vermelerini bekliyorsunuz. Kendinizi, dostlarınızın sizi çekiştirip, kıskandığına inandırdınz. Kırdığınız  dostlardan anlayış  bekliyorsunuz ve sizin haklı olduğunuzu bilmelerini istiyorsunuz. Ekim 31 -3 Kasım arası doğanlar, bir köpek tarafından korkutulabilir. Bu tarih arası doğanlar  evcil hayvanlardan   ve farelerden sıkıntı çekecekler. Sevgili Akrep’ler, Kasım sonlarına kadar dikkatli olun, sizleri tehlikeler bekliyor. Önceden tehlikelere karsı  hazırlıklı ve dikkatli olursanız, başınıza  gelecek olanları  hafif bir şekilde atlatabilirsiniz. Dikkat etmeniz gerekenler: yüksek yerden düşme ihtimali var. Bu tehlikeyi önlemek için, sinirlenmeyin, huzursuz olmayın ve dalgınlaşmayın. Ateşten tehlike, bir hayvan tarafından korkutulma, tehlikeleri  var. Dikkatli olursanız, bu tehlikeleri önlemiş olursunuz. Araba ve trafikle ilgili sorunlar ve tartışmalar olabilir. Araba almak isteyenler, aklınıza  koydunuz ille de araba almak istiyorsunuz, rengini de düşündünüz, modelini de, kırmızı ve ya siyah spor arabanız olsun istiyorsunuz. Bu dileğinizi erteleyin. Aşk arayışı içine giren Akrep’ler, arkadaş aşklarından uzak durun, yoksa  arkadaşımın aşkısın şarkısı  en büyük teselliniz olur.

Akrep kadınları, rahim, baş ve göz hastalıkları çekebilirsiniz.

Akrep erkekleri  baş, göz, karın boşluğu ve kasık  ağrılarından   rahatsızlanabilirler

YAY / YUKSELENİNİ YAY OLANLAR:  Sevgili yaylar burcunuz uzak Ülkeleri, seyahatleri , yabancıları, turizimi ,yabancı ülkeleri, yüksek eğitimi, dini inançları ve eş  yüzünden akraba olduğunuz kişileri temsil eder. Gök yüzü ilimleri kanuni konular, semavi dini ilimler, burcunuzla ilişkilidir. Bu burcun etkilediği kişilerde, manevi duygular güçlüdür. İç aydınlığına önem veren, bu kişiler misafire hürmet etmekten, çaresizlere çare olmakdan mutluluk duyarlar. Ne yazıkki burcunuzun 4 düncü derecesinde ilerlemekte olan merkür gezegeni, durağan hale geldi. Burcunuzun temsil ettigi konularda sıkıntı üzüntü  yaşamaya başladınız. Karşıt burcunuzun  yoneticisi olan merkür, 10 kasım Cumartesi gecesi Greenwich saatiyle23:22 de duraktan cıkacak. Durakdan çıkan Merkür, Yay burcunun 4 düncü derecesinden akrep burcuna gerilemeye başlaycak. Yay burcunun temsil eddigi konulardan birsey beklemeyin, birşey istemeyin. Ilerlemeyen   islerinize  sinirlenmeyin. Turizim, hukuk, medya, yayıncılık ve eğitimle ilgili işleri olanlar, yenilik yapmasınlar. İlerlemeyen işlerinizin peşine duşmeyiniz. Işlerinizin ileri gitmesi için caba göstermeyin  sadece sabırlı  olun. Herseyin düzeleceğini göreceksiniz. Yabanci ülkelerde  yaşayanlar, yabancılara karşı  dikkatli olun. Yabancılar tarafından kandırılıp mağdur duruma duşebilirsiniz  .Bu günlerde spor faaliyetlerinizi durdurun. Aksi halde kalcanızı   boynunuzu incitebilirsiniz. Seyahatla ilgili  planlarınızı  biraz daha erteleyin. Ticaretle ilgilenen Yay’lar, işinizle ilgili konularda hiç bir  sözleşme yapmayın. En iyisi iş  planlarınızı   aralık ayına erteleyin. Eş   yüzünden  akraba  olduğunuz kişilerle aranız açılabilir. Her zamanki gibi iyi niyetli ve anlayışlı davranın. Eğitim çağında olan genç  yaylar. Bir yolculuk sırasında, notlarınızla ilgili  bir haber alabilirsiniz. Bu haberi aldiğinizda  üzülebilirsiniz. Emeklerinizin boşa gittiğini düşünebilirsiniz. Üzulmeyin, yanliş bir haberin size geldiğini oğreneceksiniz. İş sahibi  Yay’lar, uzak yerlerden alacağınız bir iş teklifi size çok cazip gelecek. Elime çok güzel bir fırsat geldi, hemen değerlendireyim düsüncesine gireceksiniz. Acele karar vermeyin. Iyi düşünün, cevabınızı Aralık ayına bırakın. Evli olan Yaylar. Icinizden evlilik dışı ilişkiler yaşayanlar var. Eşiniz sizin gizli ilişkilerinizi saklılarınızı  öğrenebilir. Içinizden inançlarını yitirmiş, isyan edenler var. Sabrediniz, Her şey düzelecek. Önemli bir evrağınızı kaybedebilirsiniz. Manevi değeri olan, önemli bir kitabı  kaybedebilirsiniz. Yay burcundakiler, sahip oldugunuz kitaplari hediye veya ödünc vermeyiniz.

 OGLAK BURCU / YUKSELEN OGLAK OLANLAR: Sebatlı, iradeli, calışkan Oğlak’lar. Sevgili Oglaklar, iç dünyanızda bir karmaşa bir çelişki yaşıyorsunuz. Yolunda gitmeyen işleriniz. Her an karşılaştığınız engeller dostların sahteliği ,kısıtlamalar sizleri canınızdan bezdirdi. Bir dosdunuzdan beklemediğiniz bir davranış sizi cok kırdı çok üzdü. Merkür gerilemesinde, en çok dikkat etmeniz gerekenler; Arkadaş ve arkadaş toplantılarından uzak durun. Ümit etmediğiniz bir arkadasınızın, şansınızı engellediğini anlayacaksınız. Risk almakdan uzak durum. Önemli kararlar vermeyin. Hayalinizde yaşatdıgınız, herkesden gizlediğiniz yolculuk, eğitim, zenginlik  planlarınızı  Kasım sonuna kadar erteleyin. Aşk, şans, dostlar, umutlar, konularında şanssızlık yaşamanız sizi   insanlardan uzaklaştırdı. Iradenizle sabrınızla önünüze cıkan engelleri yeneceksiniz. Iç dünyanızdaki huzursuzluk bitecek.

KOVA BURCU / YUKSELENI KOVA OLANLAR: Sevgili Kova’lar, Merkür gerilemesi, kariyerinizi,  sansinizi, dileklerinizi, umutlarınızı  etkiledi. Arkadaşlarınızın, yalanları, yanlısları,  yüzünden kalbiniz kırıldı. Şansınz engellendi. Bu günlerde size sıkıntı  verenler oldu. Kariyer hayatınızdaki   gecikmeler, engeller, size huzursuzluk verdi. Arkadaş toplantılarında ümit etmediğiniz davranışlarla karşılaşdınız. Kalbiniz kırıldı, güveniniz sarsıldı. Mesleki değişiklikler yapmayın, Kariyeriniz icin, acele etmeyin. Arkadaş ve arkadaş toplantılarından uzak durun. Arkadaşlarınızdan gelen teklifleri Kabul etmeyin . Hayatınızdaki engeller sıkıntılar  yüzünden dalgın  ve unutgan oldunuz. Unutganlığınız ve dalgınlıgınız size maddi manevi kayıplar verebilir. Kasım ayından sonra  hırslanıp  gücleneceksiniz. Aklınızla zekanızla önünüzdeki engelleri yeneceksiniz. Yükselmek ve bir güneş gibi parlamak istiyorsunuz. Kendi iradenizle, üstun zekanızla, bu dileğinizi kendiniz gerçekleştireceksiniz. Aile büyüklerinizden alacaınız desdek size maddi manevi güc verecek. Kendi geleceğinizi siz kendiniz hazırlayacaksınız. Hayatınızda yenilikler olacak. Yeni başlangıclar yeni arkadaslıklar sizleri mutlu edecek. Toplantılarda yapacağınız  konuşmalarla    kendi üstünlüğünüzü ispatlayacaksınız. Önemli kişilerden gelen teklifleri  aralık ayında değerlendiriniz .

BALIK BURCU / YUKSELENİ BALIK OLANLAR: Sabırlı, vijdanlı, dürüst ve saf Balık’lar; Merkur 10’uncu evinizi temsil eden kariyer, ödüller, şans,  şöhret, meslek evinizde  yay burcunun 4cüncü derecesindeyken, durağan hale geldi. Merkurünün, Yay burcunda durakta olması; kariyer hayatınızda, iş hayatınızda herşey olduğu gibi kaldı, hiç bir ilerleme yok. Çalışıp, uğraştığınız halde, hic bir ilerleme göremiyorsunuz. İçinizden, biletini, kitabinı, önemli evraklarını, pasaportunu kaybedenleriniz oldu. Aile büyukleriyle, huzursuzluk yaşayanlarınız oldu. İsyankar oldunuz. Artık düşünemiyorum, aklım durdu, ne yapacağımı bilmiyorum diyenleriniz oldu. Kuşkucu, huzursuz bir hale geldiniz. Çalıstım uğrastım, hepsi boşuna gitdi, diyen Balık’lar oldu. İçinizde, inançlarını yitirenler, kendi iç dünyalarına çekildiler. Olumsuz olaylar karşısında sinirlenip huzursuz olanlar aile büyüklerini suçladılar. Hayalleriniz yıkıld, inançlarınızı  yitirdiniz. Karar veremiyorsunuz, ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. İlerlemiyen işlerinizi aceleye getirmek istiyorsunuz. Tutamayacağınız sözler veriyorsunuz. Saşkin, dalgın, düzensiz ve tembel oldunuz. Yaşamınızı düzene koyamadığınızı düşünüyorsunuz. Merkür, Yay burcunun, 4düncü’ derecesinde iken, 10 Kasım ve 24 Kasım    arasında gerilemeye başlıyacak. İş hayatınızdaki huzursuzluk canınızı  sıkacak. Uzun yolculuklar yapmak isteyenler, şimdilik bu yolculuğu erteleyin. İş  hayatında yükselmek isteyenler; şimdilik patronlarınızdan birşey beklemeyiniz. Sizi engelleyen ve kötülük yapan insanları hissetdiniz. Onlara karsı, iğneleyici konuşmaya başladınız. Hayret! Siz Balık’lardan beklenilmez birşey. Intikamcı olmadığınız  halde, size zarar verenlerden intikam almayı düşünüyorsunuz. Hassas, tatlı, duygulu, merhametli, yüce gönüllu Balık’lar; sizi daha çok üzmek istemem, bunlar geçiçi olan üzüntülerdir, herşey yoluna girecek. Eğitimden, yollardan sevineceksiniz. Iş hayatınızda haklı bir mevkiye geleceksiniz, yükseleceksiniz. Uzak diyarlardan iş teklifleri gelecek, Kasım’dan sonra değerlendiriniz. Aralık ayında beklentileriniz gerçekleşecek. Bekar olanlar; evlilik var, sevineceksiniz.

Sifa Avcin

Astolog Sifa Avcin

Bromley, Kent United Kingdom

Sosyal Medya Paylaşım Alanı