Merkür’ün Genel özellikleri

Merkür’ünün Genel Özellikleri
tumblr_ni0zzueJt71s7majxo1_500
Astrolojide Merkür, İkizler ve Başak Buçlarının yönetici gezegenidir. Terazi ile Oğlak burçlarının üçüncü Dekanında, Kova ile Boğa burcunun ikinci Dekanında güçlüdür. Daha sade bir açıklamayla; Terazi burcunun son on gününde doğmuşsanız, Oğlak burcunun son on günü içinde doğmuşsanız Merkür’ünün güçlü etkilerini hissedersiniz. Yine bu Yıldız (Gezegen) Kova ve Boğa burçlarının ikinci on günü içinde doğanlarda güçlü enerjisini hissettirir.
Merkür deyince aklımıza iletişim, telefonlar, haberleşme, el becerileri ve sanatlar gelir. Hızlı el yazısı, dil yeteneği, doğuştan gelen yetenekler, okullar, yakın akrabalar, öğretmenler, öğrenciler, yazarlar, şairler, konuşmacılar, tercümanlar, gazeteciler, terziler, araştırmacılar, avukatlar bu Yıldızın etkisi altındadırlar. İletişimin, alışverişin, bilginin olduğu her yer Merkür’ünün yönetimindedir.
Merkür’ün Verdiği Zeka EnerjisiMerkür Yıldızının etkilediği kişiler; keskin zekalı, pratik, algılama gücü yüksek, çabuk öğrenen, çabuk bıkan kişilerdirler. Öğrenme ve öğretme yetenekleri ile doludur. Hızlı algılama ve erken öğrenme, Merkür doğasında vardır. Etkilediği insanlarda bu yetenekler belirgin bir halde farkedilir Merkür Yıldızının etkisinde olanlar, Aklılarına geleni hemen yapmak ister. Herşeye Meraklıdırlar. Tez öğrenirler, tez bıkarlar. Merkür enerjisi güçlü olan kişiler, bir yere bağlı kalmazlar.Zihinsel olarak tek bir konu üstünde durmazlar. Bir anda birçok işi yürütebilirler. Karar vermek ve kararsızlık arasında bocalarlar. Tez usanırlar. Başlarına bir kötülük geldiğinde,ne yapacaklarına nasıl davranacaklarına karara veremezler. İyiliğin ve kötülüğün arasında kalırlar ve ne yapacaklarını şaşırırlar. Dostlarını düşman, düşmanlarınıda dost bildikleri zamanlar çok oldu. Hazır cevaptırlar. Hiç bir lafın altında kalmazlar. Merkür gençlik enerjileriyle doludur. Etkilediği insanların sahip olduğu gençlik enerjisi, bu insanların görüntüsüne ve zekasına hükmeder. Merkür’n etkisinde olan insanlar, her zaman gençlik enerjileri ile doludurlar. Hiç bir zaman yaşlarını göstermezler. Her zaman, her yaşta yaşlarından genç görünürler. Güçlü, akıllı, zeki ve gençtirler. Akıl, zeka ve bilgilerle doludurlar.

Merkür bu enerjilerini, yönettiği İkizler ve Başak burçlarında güçlü hissettirir. Terazi burcunun üçüncü, (son on günü içinde doğanlar) Kova burcunun ikinci dekanında (Kova burcunun ikinci on gününde)güçlü enerjilerini hissettirir. Merkür, Oğlak burcunun üçüncü,( Oğlak burcunun son on günü içimde doğanlar ) Boğa burcunun ikinci dekanında (Boğa burcunun ikinci on gününde doğanlar) Merkür’den gelen; bilgi enerjisini kullanmayı severler. Merkür arabulucu ve barışseverdir. Bilinç, iletişim, beceri, hüner, zeka ve akıl enerjileri ile doludur.

Astrolog Şifa Avcın

Bromley Kent UK

_________________
Astrolog Şifa Avcın
ASTROLOJİ AKADEMİSİ

Sosyal Medya Paylaşım Alanı