Dişi ve Erkek burçlar

Achilles-Greek-c240CE

Burçların dişileri ve erkekleri

Burçlarında dişileri erkekleri varmı demeyin

Evet burçlarında gezegenlerinde dişileri ve erkekleri vardır.

Kadını ve erkeği  yöneten gezegenlerde  vardır. Şimdi sırasıyla size bu konuları açıklayacayım. Dişi burçlar Dişi burçlar; Boğa, Yengeç, Başak, Akrep, Oğlak ve Balık’tır Erkek burçlar; Koç, İkizler, Aslan, Terazi, Yay ve Kova’dır   Şimdi sırada gezegenler var. İlk önce Dişi gezegenlerden Başlıyorum Dişi gezegenler Dişi  gezegenler, Ay ve Venüs’tür. Dünyanın uydusu olan Ay, Astrolojide  Yengeç burcunu yönetir. Kadınların evrensel temsilcisidir.Ay ve Yengeç burcu annedir. Doğaya hükmedendir.  Besleyip koruyan, büyüten ve yaşatandır. Duygularla, hislerle, doğurganlıkla ve  beslenmeyle ilgilidir.  Her kadında Ay’dan ve yönettiği Yengeç burcundan özellikler  vardır.

Diğer dişi gezegende Venüs’tür

Venüs Astrolojide kadın figürünü temsil eder.  Güzelliğin, aşkın, çekiciliğin ve cilveleşmenin yıldızıdır. Sahip olduğunuz paradan ve taşınmaz mallardanda sorumludur.

Venüs bir kadının haritasında, çekiciliğini güzeliğini nasıl kullanacağını gösterir. Karşı cinsi, haritada düştüğü burca göre nasıl etkileyeceğini gösterir. Venüs kadın ruhunda, erkeğin arzularını ve sevgisini uyandıracak sonderecede dişi,  görünmeyen bir güçtür. Erkeği baştan çıkaran, kadın ruhuna hakim olan Venüs’tür Şimdi size erkek gezegenlerden bahsedeceyim.

Erkek gezegenler; Güneş, Mars, jüpiter, Üranüs Neptün, Pluto ve Satürn’dür. Merkür cinsiyet  barındırmaz. Güneş Güneş, eril bir güçtür. Astrolojide Babayı ve erkek figürleri temsil eder. Güneş genç erkek güzelliğinin en güzel örnegidir. Güneş yaratan hayat verendir. Güneş’in dünyaya hayat vermesi gibi. Babayı temsil eden Güneş’te Babaya yaratıcı olması için güç verir. Bir kadının hamile kalması ve yeni bir canın dünyaya gelmesi için, Yaratıcılığa  ihtiyac vardır. Babayı temsil eden Güneş; erkeğe, yeni bir can vermesi için, yaratıcılık gücü  verir.   Güneş yeni canlar doğdurandır, doğaya hükmedendir. Güneş dünyanın kalbi. Ay dünyanın beynidir.

Kadınlara yönelik şiddet

Şiddet uygulayan ve kadınları hedefleyen erkeklerde, cinsel sorunlar  vardır. Bu erkeklerin iktidarsızlık veya  dengesiz güçlü cinsel arzuları vardır. Bu kişilerde ikisi ortası veya normal olan birşey yoktur. Ya cinsel yaklaşımları yok denecek kadar zayıf, veya  kendine ve başkalarına zarar verecek kadar güçlü.       Dişi burçlardan biri olan Oğlak burcunda; baskının, zulümün,  acı cinayetlerin gezegeni Pluto ilerlemekte. Bir erkek burç olan Koç burcunda Erkek bir gezegen olan, Üranüs ilerlemekte. Oğlak ve Koç burçlarında ilerleyen bu gezegenler zorlayıcı sert  bir  bakış açısı oluşturmakta. Astrolojik olarak, bu olumsuz etkiler,bazı erkeklerde iktidarsızlığa ve  bazı kadınlardada frijikliğe  neden olmaktadır. Üranüs;/ şimdi Oğlak burcunda ilerleyen Pluto’yla sert bir bakış açısı oluşturmaktadır. Dişi bir güç olan Venüs,  dişi bir burç olan Balık burcunda ilerlemekte. Erkek bir gezegen olan Mars dişi burç Balık’ta,  Venüs’le kavuşum konumunda.  Mars hiddettir, şitddettir  ve bu gezegenler Pluto’ya zorlayıcı bir etki yaratmaktadır. Bu gezegensel konumlar kadına baskıyı, kadının çaresizliliğini,haksızlılığı, ansızın beklenmedik bir anda gelen ve şok etkisi yaratan ölümleri anlatır. Bu astrolojik konumlardanda anlaşılan, kadın cinayetlerinin arkasında yatan en büyük neden iktidarsızlıktır  veya güçlü cinsel  arzulardır. İktidarsız olan kişi, kadına karşı şiddet uygulayıp kadını korkutarak emri altına almak ister. Kadın karşı gelirse daha çok şidet kullanarak kadına hayati tehlike yaratabilir veye kadının ölmesine sebeb olabilir.Cinsel yönden zayıf olan erkeklerin ağzından şu kelimeler çıkar; elde edemeyeceyim kadın yoktur derler. Çapkın görünmeyi severler.  Kendilerini inandırırlar, ben yakışıklıyım kadınlar bana hayran.  Çok güçlü cinsel arzular  hissedenler, aklını kullanamaz,  iradesine sahip çıkamaz. Akıl sağlığı yerinde olmayan bu kişiler; zor kullanarak baskı göstererek, zulmederek, işkence  ederek kurbanına sahip olurlar. Kurbanına sahip olan bu kişiler kurbanını yok etmek için en korkunç cinayeti işlerler.

yildizlarin_bize_soyledikleri_h1240

Şifa Avcın
17/2 2015 Tuesday    

Sosyal Medya Paylaşım Alanı