Ay Burçları

AY BURÇLARDASifa Avcin

 

 

AY KOÇ BURCUNDA

AY, doğdugunuzda Koç burcundaysa, duygusal açlık hissedersiniz. Duygularla değil, mantığınızla  hareket edersiniz. Çabuk öfkelenir, çabuk sakinleşirsiniz. Aklınıza koyduğunu zorda olsa mutlaka yaparsınız. Kırılacak, üzülecek, insanlar umurunuzda değildir. Sizin için önemli olan isteklerinizin  olmzsıdır. Zorla sahip olduklarınızın kıymetini daha sonra bilmessiniz. Gönlünüz tez geçer. Doğum haritanızda Ay sert bakış açılarına sahipse, aşkda hem aldanır, hem aldatılırsınız. Anneniz ve   yakınlarınız olan kadınlarla anlaşamazsınız. Göz, baş ve damak sorunları çekersiniz. Erkekseniz, güzellik ve masumiyet sizi çeker. Fakat sevdiğiniz kadına kolaylıkla yanaşamazsınız.

 

AY BOĞA BURCUNDA

Ay, doğduğunuzda Boğa burcundaysa, maddiyata, sevgiye, güzelliğe önem verirsiniz. Hafısanız güçlü,  damak tadınız gelişmiştir. Pratik ve dikkatlisiniz. Boğaz ağrılarına, yatkınsınız. Bahçe işleri sizi mutlu eder. Emin olmadan hiç bir işe başlamazsınız. Ay Boğa’da olduğunda, müzik kabiliyeti ve güçlü bir ses  verir. Bu insanların sanat yeteneği gelişmiştir. Artistik yetenekleri Tanrı vergisidir. Parayı akıllıca  kazanırlar akıllıca kullanırlar. Parayı güzellikler ve mal almak için harcarlar. Bağ, bahçe işlerine düşkündürler. Bu burç insanlarının genellikle yüksek mevkide bir kızlardeşleri olur. Kadınlardan, şans  bulurlar.

 

AY İKİZLRE BURCUNDA

Ay doğduğunuzda İkizler burcundaysa, kolay öğrenir kolay öğretirsiniz. Meraklı ve yeteneklisiniz. Sol elinizle sağ el gibi yazı yazabilirsiniz. Ellerinizi çok güzel kullanırsınız. Sanata, eğitime, bilgiye  düşkünsünüz. Koku alma yeteneğiniz gelişmiştir. Olur olmaz şeylere sinirlenmemeyi öğrenmelisiniz.  Kararsızlığınız yüzünden yanlış eş secmeniz, başınızdan birden fazla ayrılık geçmesine neden olur. Komşularnızdan biriyle veya ailenizin tanıştırdığı kişiyle evlilik yaparsınız. Doğum anında Ay çok sert etkilemişse, boyun, omuz, kol ağrıları çekersiniz. Soğuk algınlığından ciğerlerinizden rahatsızlık  çekebilirsiniz.

Sifa Avcin

AY YENGEÇ BURCUNDA

Yengeç burcu ayın yuvasıdır. Ay yuvasında olunca en güzel enerjilerini evrene dağıtır. Yengeç duygulu  koruyucu besleyici ve anaç bir burçdur. Toplumun temel taşı dediğimiz, kişiler yengeç burcunda doğmuş veya doğum haritalarında Yengeç burcu çok güçlü olan kişilerdirler. Yengeç burcunda doğan, veya Yengeç burcu güçlü olan kişiler, tanınmış saygın bir kişiyle evlilik yaparlar. Evlilikleri kalıcı olur. Aile hayatına önem verirler. Vatanlarına ve sevdiklerine düşkündürler.

 

AY ASLAN BURCUNDA

Doğduğunuzda Ay Aslan  burcundaysa, güçlü, karizmatik, etkileyici ve cömertsiniz. Sanat yeteneğiniz  gelişmiştir. Varlığınız her ortamda ilgi çekiyor. Farkedilmek, beğenilmek, sizi mutlu eder.  Karşı cinsi çok etkiliyorsunuz. Gözlerinizle, saçlarınızla, farklı giyim tarzınızla meşhursunuz. Dostlarınız   genellikle tanınmış kişiler. Siz dostlarınızla dostlarınız sizinle gurur duyar. Kibirli, ezici hareketleriniz, küstahça davranmalarınız dost kaybetmenize neden olur. Şans oyunlarına hovardaca bir yaşama düşkünsünüz. Doğum haritanızda, olumlu, güçlü, bakış açıları varsa, yönetiçilik yeteneğiniz vardır. Korkusuz, cesur ve koruyususunuz. Şöhret sahibi olmanız büyük ihtimal.

 

AY BAŞAK BURCUNDA

Doğduğunuzda Ay Başak burcunda ise huzursuz,  titiz, soğuk ve eleştiricisiniz. Sağlığa, diyete,   hijyene önem verirsiniz. Kolaylıkla iki işi birden idare edebilirsiniz. Elleriniz becerikli. Canlılarla iletişim  yeteneğiniz güçlü. Fakat sevdiklerinize mesafeli ve soğuksunuz. Verimli ve bereketlisiniz.  Mükemmellik arayışı içinde olursanız, yanlız kalabilirsiniz. Bitki şifacılığı ve canlılarla iletişim gücünüz, doğal yeteneklerinizdir. Ay Başak burcunda olduğunda, medyumluk hassasiyeti verir. Gizli ilimlere, gizemli olaylara ilgi duyarsınız. Kadınsanız rahim proplemi çekebilirsiniz. Erkekseniz karın içi rahatsızlıkları çekersiniz.

 

AY TERAZİ BURCUNDA

Ay doğduğunuzda Terazi burcuna düşmüşse, romantik duygularınızın yerini şefkat, sevecenliğinizin yerini kara sevda alır. Sever sevilirsiniz. Sevdiğinizi gözünüzde büyütürsünüz. Ona tapar gibi onu  seversiniz. Şarkıları onun için dinler, aşk filimlerini onun için seyredersiniz. Sevdiğinizin gözüyle,  kendinizi seyredersiniz. Doğum haritanızda şanslı bakış açıları varsa, mutlu olursunuz. Sert bakış  açıları varsa, kara sevda hastalığına uğrarsınız. Yinede siz üzülmeyiniz. Siz Venüs’ün pırıl, pırıl,   parladığı sevgi burcunda doğdunuz. Burcunuzun yıldızı Venüs size sunduğu sevgi armağanlar ile mutlaka önünüze yeni bir aşk çıkaracaktır. Kadınsanız sizi seven erkek, bir mücevher gibi sizi yanında  taşır. Erkekseniz hayatınızdaki kadın, sizinle gurur duyar.

 

 

AY AKREP BURCUNDA

Siz doğduğunuzda Ay Akrep burcundaysa duyguların sevecenliğin şefkatin yerini tutku ve arzu alır.  Ay Akrep burcunda olduğunda sevgide kıskançlık, ve huzursuzluk yaşarsınız. Aşkınız tutkulu, güçlü ve  derindir. Fakat ne yazıkki, bazen kendinizi iki ilişki içinde bulursunuz. Ay Akrep burcunda ise gizli  ilimlere sırlara merak duyarsınız. Bililmeyenler ilginizi çeker. Gizli ilimlerle ilgilenirsiniz. Başınızdan oldukça gizemli olaylar geçer. Ağzınız sıkıdır. Kimsenin sırlarını söylemezsiniz. İnsanlar sizi sevsede  sevmesed yanınızda olmaktan mutluluk duyarlar. Konuşmanızla, varlığınızla sizi sevenleri mutlu  edersiniz. Düşmanlarınız karşı cinsden değil, kendi cinsinizden olanlardır.

 

AY YAY BURCUNDA

Ay doğduğunuzda Yay burcunda ise, değişik yaşam tarzları, uzak diyarlar ilginizi çeker. Gökyüzü  ilimlerine ilgi duyarsınız. Hem maddi hem manevi bu ilimlerle ilgilenmek istersiniz. Gençliğinizde ilgilenemezseniz orta yaşta veya yaşlandığınızda ilgilenirsiniz. Dine karşi güçlü inanç duyarsınız. Sema  ehline karşı ilgi ve manevi bir sevgi duyarsınız. Ruhunuz yüksek bir makamdaysa, Ruhanileri hissedersiniz. Herkese yardım etmek ve herkesin işini kolaylaştırmak istersiniz. Rüyalara  önem  verirsiniz. Bir yere bağlanıp kalmazsınız. Adaletli dürüst ve güvenilirsiniz. Yanlış eş seçerseniz ayrılmak zorunda kalırsınız. Ayrılamazsanız mutluluğu dısarda aramayı denersiniz.

 

AY OĞLAK BURCUNDA

Ay doğduğunuzda Oğlak burcunda ise, soğuk huzursuz disiplinli ve tedbirlisiniz. Davranışlarınız ciddi  ve mesafeli. İçinizde yükselme hırsı var. Yönetme kabiliyetiniz güçlüdür. Geçmişinizde yaşadığınız maddi manevi acılar size yükselme hırsı verir. Zorluklar engeller sizi korkutmaz. Çalışır çabalar ve  yükselirsiniz. Hiç bir zaman mevkinizle şımarmaz ve  gururlanmasınız. Her zaman geçmişinizi düşünürsünüz. Nerden geldiğinizi, kim olduğunuzu unutmazsınız. Çok geç yada çok erken  evlenirsiniz.  Erkek olanlar, yaş farkı olan bir kadınla veya bir dulla evlenirsiniz. Kadın olanlar, yaşça  küçük erkekle veya sizden çok büyük bir erkekle evlenirsiniz. Aşk konusunda soğuk ve mesafeli  olmanız eşinizle aranızda soğukluğa ve mutsuzluğa neden olur.

 

AY   KOVA   BURCUNDA

Dogduğunuzda Ay Kova burcundaysa yeniliklere, teknolojiye önem verirsiniz. Açık görüşlü ileri fikirli  ve gerçekcisiniz. Soğuk sert idaalist ve insancılsınız. Bilimsel içgüdüleriniz gelişmiştir. Alışılmamış mesleklere ilgi duyarsınız. Tarih, gökyüzü ilimleri , bilinmeyeni araştımak ve ortaya çıkarmak sizi  mutlu eder. Ruhsal konulara ilgi duyarsınız. Başarmak için çok çalışırsınız ve başarırsınız. Arkadaşlık  sizin için çok önemli. Siz arkadaşlarınızla gurur duyarsınız arkadaşlarınızda sizinle gurur duyar . Bazende bunun tersi olur. On tane arkadaşınız olsa birtanesi gerçek arkadaştır. Sevgililerinizi   genellike arkadaş guruplarından seçersiniz. Aşk konusunda özgür olmak, kimseye bağlanmamak  istersiniz. Annenize şeflatli ve sevecensiniz. İç güdüsel olarak annenize, annelik yapmak eğilimi içindesiniz.

 

AY BALIK BURCUNDA

Doğduğunuzda Ay Balık burcunda ise kendi zararınıza acıyıcı iyimser ve iyi niyetlisiniz. Acıma    hissiniz, İyi niyetiniz sizi zor duruma düşürebilir. Şefkatli ve sevecensiniz. Dini inançlarınız güçlü. Rüyalara iç aydınlığa önem verirsiniz. Müziğe, şiire, resime, dansa, baleye meraklısınız. Duygusal  filimler seyretmekten hoşlanırsınız. Kadınsanız sessiz masum haliniz karşı cinsi etkiler. Erkek sizi koruyarak sever. Fakat bazen durum böyle olmayabilir. Kiymetinizi bilmeyenlerin eline düşersiniz. Aşka çok önem verdiğiniz ve sevdiğiniz için ayrılamazsınız. Ümitle sevdiğinizden sevgi beklersiniz.  Sevginizin karşılığını göremezseniz, hayal kırıklığ yaşarsınız. Acı ve ızdıraplardan kurduğunuz iç  dünyanızda kendinizi yaşamaya mahkum edersiniz. Nihayet size gerçekten seven kişi önünüze çıkar. Kendinize şöyle dersiniz, yaşadığım acılar, şimdiki mutluluğum için ödemem gereken bir  bedelmiydi?

 

Sifa AvcinAstroloji Akademisi Astrolog Sifa Avcın